• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

odwrocona hipoteka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 11:50
A co Państwo sądzą o szeroko omawianej teraz kwestii odwróconej hipoteki? Czy to może być opłacalne?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 11:56
To jest zwykle naciąganie, jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś na tym zyskał.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 14:38
Jeżeli starszy człowiek ma głodową emeryturę to nie ma się co dziwić, że korzysta z takich opcji, potem dom i tak na nic mu się nie przyda. A przynajmniej będzie miał pieniądze na godne dożycie.
Cytuj
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 15:00
pomysł ciekawy natomiast wykonanie jak to w polsce dosc kiepskie.. nie wiem jak to jest uregulowane prawnie i czy jest to opracowane juz do konca czy jak zwykle w powijakach narazie ? wiadomo cos w tej kwesti ?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 15:15
Jak na razie przyjęty został w kwietniu projekt ustawy o odwróconej hipotece przez Radę Ministrów. Ma być to rodzaj umowy kredytu, pozwalający bankom udostępniać środki finansowe, których spłata nastąpi dopiero po śmierci kredytobiorcy w zamian za ustanowione przez niego zabezpieczenie na nieruchomości, do której posiada on określone prawo. Umowy odwróconego kredytu hipotecznego będą mogły zawierać banki i inne instytucje, które podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego lub organom nadzorczym w macierzystych państwach członkowskich UE.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Iwo99

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 12:30
To mam rozumieć że dostaje kredyt na godne życie a po mojej śmierci bank zabiera na przykład dom .Czy ten kredyt dostaje jednorazowo czy jest wypłacany w ratach ,jakie warunki muszę spełniać .Czy również aby starać się o taki kredyt muszę mieć określony wiek ?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 14:57
Iwo99 napisał
To mam rozumieć że dostaje kredyt na godne życie a po mojej śmierci bank zabiera na przykład dom .Czy ten kredyt dostaje jednorazowo czy jest wypłacany w ratach ,jakie warunki muszę spełniać .Czy również aby starać się o taki kredyt muszę mieć określony wiek ?
Pieniadze takie osoby dostaja w miesiecznych ratach. Jest to produkt bankowy adresowany do osób w wieku powyżej 60 lat.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 8:13
ciekawe czy sa gdzies jakies badania ile do tej pory osób skorzystało z takiej opcji. Patrząc po tym jak ludzie w sadzie potrafia zaciekle domagac sie chocby kawałka tortu po spadku mysle ze staruszkowie nie beda mieli w duzej mierze skorzystac z takiego kredytu :)
Cytuj
be free like a child
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 17:05
a mnie interesuje taka kwestia przypuśćmy że razem z żoną jak osiągniemy odpowiedni wiek skorzystamy z tej odwróconej hipoteki.Będziemy dostawać kredyt w miesięcznych ratach i nagle jednego z nas zabraknie .Czy wtedy małżonka ma prawo mieszkać dalej w tym domu i czy będzie nadal dostawać ten kredyt?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 11:25
Andrzej napisał
a mnie interesuje taka kwestia przypuśćmy że razem z żoną jak osiągniemy odpowiedni wiek skorzystamy z tej odwróconej hipoteki.Będziemy dostawać kredyt w miesięcznych ratach i nagle jednego z nas zabraknie .Czy wtedy małżonka ma prawo mieszkać dalej w tym domu i czy będzie nadal dostawać ten kredyt?
W przypadku małżeństw , gdy umrze jeden z małżonków umowa nie zostanie rozwiązana, a wysokość raty nie zmieni się, żyjący małżonek przejmie część dochodów zmarłego.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź