• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy komornik może mi zająć IKE

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 15:54
niestety, ale komornicy mają swoje sposoby, wyśle do banku zapytanie pt. proszę ujawnić wszystkie konta pana X i bank IKE pokaże
po drugie, na historii konta komornik znajdzie przelewy na IKE i już konto znalazł
po trzecie dłużnik zostanie wezwany do ujawnienia majątku (środki na IKE również są majątkiem), jeżeli zatai to są na to paragrafy

jedyna opcja to IKE w formie ubezpieczenia, w 75% wolne od zajęcia komorniczego
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 11:33
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...
Cytuj
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 11:36
Artur Sarnecki napisał
A według MNIE IKE Nie zajmują... to nie jest żadna lokata ani konto bankowe tylko środki na emeryture objęte innym prawem, nie bankowym ...

dopiero w momencie wypłacenia na konto zwrotu może to się stać
Jakim jesli nie bankowym?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 13:32
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 13:45
Dokładnie, ludzie z różnych przyczyn mają zajęcia, na pewno ktoś, kto ma dobrze płatną pracę nie decyduje się na niespłacanie kredytu, bo tak, tylko najczęściej zadłużenie wynika z utraty pracy albo części dochodu.
No i niby komornik nie może zabrać całego wynagrodzenia, ale czy to działa też w sytuacji, gdy wynagrodzenie już wpłynie na konto?
Czy też to ograniczenie jest jedynie wtedy, gdy komornik zajmie pensję u pracodawcy?
Cytuj
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 13:58
Artur Sarnecki napisał
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Artur Sarnecki napisał
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Artur Sarnecki napisał
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Znam kilka osob, które maja problemy tego typu. Nikt z nich nie znalazl sie w tej sytuacji przez sytuacje losowa, zawsze to chciwosc i glupota
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:18
Ja znam wiele takich osób, w większości to NIE chciwość czy głupota, a niewiedza i nieodpowiedzialnośc oraz Czasami inne sytuacje od nieuczciwości innych poprzez choroby... nie uogólniaj i nie oceniaj ludzi w ten sposób bo to nie ma sensu.

Natomiast to że ktoś próbuje w jakiś sposób funkcjonować jest normalne i każdy szukałby możliwości żeby móc normalnie żyć.

StuartMalutki napisał
Artur Sarnecki napisał
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Artur Sarnecki napisał
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Artur Sarnecki napisał
StuartMalutki napisał
Ja to się zastanawiam co sobie myślą ludzie, którzy dopuszczają do tego, żeby mieć zajęcie komornicze, a potem kombinują co by tu zrobić, żeby komornik się nie dowiedział...


czasem nie są to kombinatorzy jak sugerujesz i starają się jakoś funkcjonować;)
Znam kilka osob, które maja problemy tego typu. Nikt z nich nie znalazl sie w tej sytuacji przez sytuacje losowa, zawsze to chciwosc i glupota
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź