• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Dlaczego teraz nie chcą mi dać kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 8:51
Dzień dobry. Mam taki problem i może ktoś tu będzie mi w stanie wyjaśnić, czym się kieruje mój bank. Otóż byłam na studiach, na których nie pracowałam, ale miałam stypendium i zasiłek socjalny, które przychodziły mi na konto, I wówczas mogłam wziąć kredyt bez składania wniosku w moim banku na kwotę 3400 zł.
A obecnie pracuję od kilku miesięcy na zleceniu i bank mi odmawia kredytu. Dlaczego tak się dzieje?
Przecież wtedy moja sytuacja była chyba gorsza, no i takie dochody jak miałam to nie są uznawane przez banki źródła dochodu, a obecnie mam pracę, a mimo to bank się nie zgadza.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 9:09
wtedy o kredyt wnioskowałaś czy bank sam z siebie go zaproponował (dostałaś wtedy ten kredyt)?

na umowie zlecenia musisz przepracować min. 12 m-cy, aby otrzymać kredyt
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 10:02
Sam zaproponował, miałam ofertę w systemie transakcyjnym. Ostatnio tez jakąś miałam, jak już pracowałam, ale nie były mi wtedy potrzebne pieniądze, a teraz, jakby mi się przydały, to już nie ma tej oferty.
To trochę dziwne, że jeszcze niedawno bank sam mi proponował, a teraz jak ja chcę to on nie chce. Od czego to zależy, od dobrej woli?
Pracuję dopiero od grudnia, więc 12 miesięcy jeszcze nie ma.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 10:11
dostałaś propozycję na podstawie historii współpracy z bankiem, musisz poczekać na kolejną...

jak masz propozycję to decyzję wydaje "automat" (tak w skrócie), a jak sama złożysz wniosek to wchodzi "czynnik ludzki", któremu procedura (forma i okres zatrudnienia) nie pozwala udzielić Ci kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

22.6.2015 13:54
Czesto tak jest, ze ktos dostanie propozycje kk czy kredytu, a potem jest badanie zdolnosci i niestety. Glupi mechanizm, ale prawdziwy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.6.2015 10:16
Irena napisał
Sam zaproponował, miałam ofertę w systemie transakcyjnym. Ostatnio tez jakąś miałam, jak już pracowałam, ale nie były mi wtedy potrzebne pieniądze, a teraz, jakby mi się przydały, to już nie ma tej oferty.
To trochę dziwne, że jeszcze niedawno bank sam mi proponował, a teraz jak ja chcę to on nie chce. Od czego to zależy, od dobrej woli?
Pracuję dopiero od grudnia, więc 12 miesięcy jeszcze nie ma.
Trzeba te propozycje bardziej traktowac jako reklamy, jak co do czego to i wtedy moglas tego kredytu nie dostać.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 9:37
To ze do nas dzownia z jakas reklama, nie znaczy wcale ze od razu to jest propozycja. Bank musi zbadac zdolnosc, zobaczyc jaka jest nasza historia. chociaz fakt, mogli by sobue darowac takie telefony. Moj syn mial wlasnie cos takiego, ze dzownili do niego zeby zalozyl linie kredytowa, a potem sie okazalo, jak sie zdecydował, bo mowili ze bezpłatne itd. ze jednak nie moze. Stracił tylko czas.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 9:39
reklama to TYLKO zaproszenie do złożenia wniosku, wynik jest nieznany, dlatego telefon z banku, info w systemie bankowym można traktować tak samo jak ulotkę rzuconą na wycieraczkę...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 10:28
Robert Sierant napisał
reklama to TYLKO zaproszenie do złożenia wniosku, wynik jest nieznany, dlatego telefon z banku, info w systemie bankowym można traktować tak samo jak ulotkę rzuconą na wycieraczkę...


Cóż, ja się tu nie zgodzę z panem, czy raczej z panami, bo raz dostałam kredyt, nie mając ani historii ani dochodów z odpowiednich źródeł, jak już pisałam. Więc watpię, żeby oni cokolwiek tam sprawdzali, co najwyżej mogli sprawdzać, zanim dostałam tę propozycję. Bo wzięcie kredytu polegało na tym, że kliknęłam w okienko, wpisałam kwotę (była podana górna granica) i przez minutkę, a może nawet krócej strona się ładowała i już, miałam pieniądze na koncie. Chcecie panowie powiedzieć, że w czasie tego ładowania bank mi sprawdził Bik, zdolność kredytową i całą resztę? Nie wydaje mi się...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 10:54
ależ oczywiście, można dostać ofertę "na klik" (uproszczona procedura) tylko na podstawie wpływów, ale gdyby bazy były negatywne lub nie byloby zdolności to bank nie dałby kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź