• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dziwne wezwanie do zapłaty...

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 9:21
Witam
Trzy lata temu wzięłam kredyt na remont mieszkania w Santander Consumer Bank. Spłacałam ten kredyt z małym opóźnieniem ale zawsze z odsetkami. Trzy ostatnie raty spłaciłam wcześniej i myślałam, że mam już z głowy ten kredyt. Dzisiaj rano przyszedł do mnie list z wezwaniem do zapłaty na kwotę ok 250 złotych. Strasznie mnie to zdziwiło i zadzwoniłam na infolinię. Dowiedziałam się, że ta kwota jest wynikiem rozliczeń między bankiem a firmą windykacyjną!!! Wie ktoś o co może chodzić? Mogę się odwołać? Zastanawiam się czy bank wtedy nie uzna, że nie spłaciłam kredytu i nie wpisze mnie do BIK-u? Czy może lepiej zapłacić a później starać się o zwrot tych pieniędzy?
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 9:56
o kurcze to dziwna sytuacja.. ale może zanim spłaciłeś ostatnie raty to miałeś jakieś dłuższe przerwy i sprawa trafiła już do działu windykacji ? No i czy informowałeś bank że będą jakieś opóźnienia czy nie miałeś z nim żadnego kontaktu ? Wg mnie wszystko jest do dogadania ale poczekaj moze na kogos kto sie na tym zna :)
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 7:46
Ja bym na Twoim miejscu poszła do banku i próbowała wyjaśnić tą sytuację. Masz przecież jakieś dowody wpłaty prawda? Myślę, że jak im je przedstawisz to rozwiążecie ten problem. Nie wydaje mi się by mogli cię zgłosić do BIK-u. Przecież spłaciłaś kredyt. Jeśli faktycznie masz jeszcze do zapłacenia 250 złotych to po wyjaśnieniu tego będziesz musiała zapłacić.
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 10:34
A nie dostałaś wcześniej żadnego pisma z firmy windykacyjnej z informacją ile masz zadłużenia? Moim zdaniem jeśli bank rzeczywiście zgłosił sprawę do windykacji powinnaś dostać stosowne pismo. Najlepiej idź do banku i zapytaj co masz teraz zrobić. Myślę, że uda ci się wszystko na spokojnie wyjaśnić.
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 9:27
Uważam że te koszty znalazły się z powodu wezwań jeżeli miałaś opóźnienia ,chyba że na prawdę długo zwlekałaś to bank zgłosił do firmy windykacyjnej a oni przecież za swoją pracę też biorą pieniądze .Więc kosztami zostałaś obciążona i w tej sytuacji nic nie zrobisz jak tylko musisz wszystko uregulować .
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 13:19
madzialenka i jak wyjasnilas ta sytuacje? moja kuzynka ma teraz podobnie i chetnie sie dowiem jak to rozwiazałaś, tez nie wiedziała skad te opłaty ale tez wydaje mi sie ze tak jak dziewczyny piszą własnie z tytułu tego opoznienia..
Cytuj
be free like a child
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 14:40
To na pewno policzone zostały koszty windykacji oraz odsetki z tytułu nie spłacanych w terminie rat.Ale co mnie najbardziej interesuje dlaczego dopiero po trzech latach się dopatrzeli .Czy przypadkiem nie ma jakiegoś terminu po którym sprawa zostaje umorzona z tytułu przedawnienia ?
Cytuj
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 19:15
To dziwne ze tak nagle, bank przysyła Ci wezwanie do zapłaty. Na twoim miejscu poszłabym do banku i wyjaśniła całą sytuacje, to że miałaś do spłaty jakies odsetki nie zanczy że muszą być aż tak wysokie. Dla mnie to za duże koszta. Ja bym tego nie zapłaciła ale ty zrobisz jak uważasz.
Cytuj
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 20:17
Pierwsze co to na twoim miejscu poszedł bym do banku i starał sie wyjaśnić sytuacje. Bo jak dla mnie to że są to odsetki to jak najbardziej rozumiem, tylko czemu ta kwota jest aż tak duża. Według mnie albo są tam doliczone jakieś dodatkowe opłaty albo jest to nieźły przekręt. Wyjaśnij sobie to lepiej.
Cytuj
Alinka00

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 8:47
Dziwujecie się bo ja nie przecież te opłaty to koszty związane z windykacją .Jak płaciłaś odsetki za spóźnienie to z tego tytułu nic nie urosło .Idź do nich zapytaj a na pewno sytuacja się wyjaśni a może nastąpiła pomyłka i nic nie zapłacisz .
Cytuj
Odpowiedź