• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Zakup na raty przez allegro - ktoś próbował?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 8:31
Szukam obecnie nowego laptopa i na allegro jest tego sporo. Nie mam jednak całej kwoty i myślałam o zakupie na raty. Allegro oferuje taką możliwość, ale zastanawiam się, czy ktoś tego próbował i mógłby podzielić się opinią. Kto udziela tych kredytów przede wszystkim? Allegro, bank, czy sprzedający? Jakie jest oprocentowanie? Wreszcie, czy to bezpieczne?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 9:06
skorzystałem (z ciekawości) i dokonałem zakupu na raty (wtedy jeszcze było to 0%), składasz wniosek (przy zakupie) i trafia on albo do mBanku albo do Aliora

jeżeli decyzja jest pozytywna to podpisujesz umowę, kasa przelewana jest do zbywcy, a Ty spłacasz kredyt i cieszysz się nowym sprzętem ;-)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 10:14
Ale to były takie prawdziwe 0% czy tylko w nazwie?
Teraz jak rozumiem, nie ma już takiej możliwości?
Aczkolwiek trochę mnie to uspokoiło, że kredyt jest przyznawany przez bank, a nie w jakiś dziwny sposób. Myślę, że przynajmniej warunek bezpieczeństwa zostaje zachowany. Czy trzeba w tym przypadku przedstawiać jakieś dokumenty typu umowa o pracę itd? Czy wystarczy oświadczenie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 10:47
było prawdziwe 0%, cena podzielona na 12, żadnych dodatkowych kosztów, ale teraz już tak nie jest...kredyty są normalnie oprocentowane
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 15:13
Robert Sierant napisał
było prawdziwe 0%, cena podzielona na 12, żadnych dodatkowych kosztów, ale teraz już tak nie jest...kredyty są normalnie oprocentowane


Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałam, ale sadzę, że to jakaś promocja była na początku. W każdym razie dobre i to, co jest teraz, tylko pytanie, czy mam szansę na kredyt.
Skoro to jest w banku, to różnie może być, ale mam nadzieję, że się uda. To normalna procedura będzie, jak w sklepie stacjonarnym?
Cytuj
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 8:29
Robert Sierant napisał
skorzystałem (z ciekawości) i dokonałem zakupu na raty (wtedy jeszcze było to 0%), składasz wniosek (przy zakupie) i trafia on albo do mBanku albo do Aliora

jeżeli decyzja jest pozytywna to podpisujesz umowę, kasa przelewana jest do zbywcy, a Ty spłacasz kredyt i cieszysz się nowym sprzętem ;-)
Robert Sierant napisał
skorzystałem (z ciekawości) i dokonałem zakupu na raty (wtedy jeszcze było to 0%), składasz wniosek (przy zakupie) i trafia on albo do mBanku albo do Aliora

jeżeli decyzja jest pozytywna to podpisujesz umowę, kasa przelewana jest do zbywcy, a Ty spłacasz kredyt i cieszysz się nowym sprzętem ;-)


A kto wybiera do którego banku wpływa wniosek?
Sam myślałem nad zakupem na raty na allegro, ale jeszcze się nie decydowałem.
Mam konto w mbanku, wiec gdyby tam złożyć wniosek, to bym pewnie łatwiej dostał, bo w mbanku brałem już wcześniej kredyty.
Można więc jakoś wpłynąć na decyzję, wybierając bank, do którego pójdzie wniosek?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 9:30
jak składałem to wniosek losowo trafiał do banku, tak długo składałem aż trafił do mBanku (też mam tam konto), z Aliorem nie chciałem mieć nic wspólnego
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 10:22
Robert Sierant napisał
jak składałem to wniosek losowo trafiał do banku, tak długo składałem aż trafił do mBanku (też mam tam konto), z Aliorem nie chciałem mieć nic wspólnego


A można wiedzieć, dlaczego z Aliorem pan nie chce mieć nic wspólnego?
Ja słyszałem, że mają tam fajne kredyty, reklamowali je jakiś czas temu, tak łatwo się je liczyło.
No ale uważam, że większe szanse miałbym w mbanku, dlatego wolałbym wybrać.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 11:26
w Aliorze można mieć bardzo niskie oprocentowanie (tak jak w reklamie) i prowizję nawet >20%
to bank dla dość specyficznego klienta, ja na szczęście do tej grupy nie należę
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

22.6.2015 13:52
Robert Sierant napisał
w Aliorze można mieć bardzo niskie oprocentowanie (tak jak w reklamie) i prowizję nawet >20%
to bank dla dość specyficznego klienta, ja na szczęście do tej grupy nie należę
Specyficzny tzn. naiwny? Jaki jest taki klient?:D
Cytuj
Odpowiedź