• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy zakup na raty jest droższy niż kredyt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 15:14
Pytanie może jest głupie, ale byłem niedawno ze znajomą w sklepie agd i kupowała ona na raty pralkę. Cena pralki to 1299 złotych, a kredytu do spłaty ma prawie 2400 złotych.
RRSO to trochę ponad 40%, dokładnie końcówki nie pamiętam. Wydało mi się to strasznie drogo i pomyślałem, czy już nie lepiej by jej wyszło, gdyby wzięła w banku kredyt konsumpcyjny i za te gotówkę kupiła pralkę. Co Państwo sądzą? Dlaczego te raty są takie drogie, a może to ja taki przewrażliwiony już jestem?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.6.2015 9:29
Jasne, ze to zdzierstwo. Sklepy rtv/agd umawiają się z bankami i te kredytuja tak drogo. Jasne, ze lepiej wziac kredyt samemu. Ale jak widac nie kazdy o tym wie.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 10:34
AdamSyla napisał
Pytanie może jest głupie, ale byłem niedawno ze znajomą w sklepie agd i kupowała ona na raty pralkę. Cena pralki to 1299 złotych, a kredytu do spłaty ma prawie 2400 złotych.
RRSO to trochę ponad 40%, dokładnie końcówki nie pamiętam. Wydało mi się to strasznie drogo i pomyślałem, czy już nie lepiej by jej wyszło, gdyby wzięła w banku kredyt konsumpcyjny i za te gotówkę kupiła pralkę. Co Państwo sądzą? Dlaczego te raty są takie drogie, a może to ja taki przewrażliwiony już jestem?


Dostała kredyt z ubezpieczeniem a na pewno w tym sklepie mogła dostać kredyt raty 0%. Niech jeszcze raz pójdzie i powie czy nie mają takiej oferty w sklepie. Jeśli nie mają to niech pójdzie np. do Media Markt tam na pewno będę mieli.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 10:53
To był sklep Media Expert. W naszym mieście nie ma Media Markt.
Ale nawet, jeśli mają tam raty 0% to można tak pójść po prostu i zmienić umowę?
Tym bardziej, że sprzęt jest już w domu?
Nie musiałaby tej pralki odwozić do sklepu, rozwiązywać umowy i brać ewentualnie jeszcze raz?
Cytuj
Kuń

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 12:25
Zakup na raty moze wyglądać w kazdym sklepie inaczej..
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 14:25
AdamSyla napisał
To był sklep Media Expert. W naszym mieście nie ma Media Markt.
Ale nawet, jeśli mają tam raty 0% to można tak pójść po prostu i zmienić umowę?
Tym bardziej, że sprzęt jest już w domu?
Nie musiałaby tej pralki odwozić do sklepu, rozwiązywać umowy i brać ewentualnie jeszcze raz?


Masz 14-21 dni na odstąpienie od umowy tylko musi przeczytać umowę. Ważne jest też kiedy ja podpisał. A to że mu przywieżli to super, przecież on może rozwiązać umowę bo ma do tego prawo. Albo od razu mu zaproponują lepsze warunki lub będzie musiał poczekać do anulacji umowy i samego kredytu. Oni mają z tego co pamiętam z bankiem Credit Agricol więc nie powinno być problemu z rozwiązaniem umowy.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 14:28
Grzegorz Klimczak napisał
AdamSyla napisał
To był sklep Media Expert. W naszym mieście nie ma Media Markt.
Ale nawet, jeśli mają tam raty 0% to można tak pójść po prostu i zmienić umowę?
Tym bardziej, że sprzęt jest już w domu?
Nie musiałaby tej pralki odwozić do sklepu, rozwiązywać umowy i brać ewentualnie jeszcze raz?


Masz 14-21 dni na odstąpienie od umowy tylko musi przeczytać umowę. Ważne jest też kiedy ja podpisał. A to że mu przywieżli to super, przecież on może rozwiązać umowę bo ma do tego prawo. Albo od razu mu zaproponują lepsze warunki lub będzie musiał poczekać do anulacji umowy i samego kredytu. Oni mają z tego co pamiętam z bankiem Credit Agricol więc nie powinno być problemu z rozwiązaniem umowy.
Na roziwazanie umowy kredytowej ma tyle?
Cytuj
Odpowiedź