• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt studencki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
katarzyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2015 7:04
Od października wybieram sie na studia do innego miasta. Niestety ale nie będę mogła skorzystac z pomocy rodziców tak więc zastanawiam się nad wzięciem kredytu studenckiego.
Właśnie przeglądam sobie poszczególne banki i wcale to tak tanio nie wychodzi. Który obecnie bank ma dobrą ofertę?
A i czy bank może wymagać poręczenia? Pytam się ponieważ rodzice nie mają zupełnie zdolności kredytowej oraz mają długi.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 15:29
Tu masz wszystko dokładnie opisane:
http://www.comperia.pl/forum/kredyty/3414-jaki-wybrac-kredyt-studencki.html
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2015 12:00
To chyba na tym polega, że musisz mieć poręczenie i rodzice muszą mieć określony dochód, chyba około 2000 złotych. No i wszystkie banki mają taką samą ofertę, bo zasady tego kredytu są odgórnie ustalone. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Jeśli nie kredyt to zostają ci stypendia socjalne lub naukowe, patrzyłaś już, czy się załapiesz?
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 8:47
AdamSyla napisał
To chyba na tym polega, że musisz mieć poręczenie i rodzice muszą mieć określony dochód, chyba około 2000 złotych. No i wszystkie banki mają taką samą ofertę, bo zasady tego kredytu są odgórnie ustalone. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Jeśli nie kredyt to zostają ci stypendia socjalne lub naukowe, patrzyłaś już, czy się załapiesz?
Takie stypendium na pewno nie bedzie az tak wysokie. Te kredyty niestety maja taka wadę, że trzeba je splacac. Chyba ze ktos ma super wyniki w nauce to jakis tam odsetek nie musi. Ale ogolnie zastanówcie się 2 razy.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 14:15
stachu napisał
Te kredyty niestety maja taka wadę, że trzeba je splacac.

A to są jakieś kredyty, które nie mają takiej "wady"? ;)

Według mnie nie ma co się zastanawiać nad tym czy brać kredyt studencki, czy nie. Odsetki są praktycznie zerowe, czas spłaty zaczyna się 2 lata po zakończeniu studiów, a jeśli nie chcesz z niego korzystać to każdą transzę wrzucasz na konto oszczędnościowe, co jakiś czas na lepszą lokatę, a na koniec zarabiasz na kredycie kilka tysięcy po odjęciu odsetek.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2015 14:42
Finansolog napisał
stachu napisał
Te kredyty niestety maja taka wadę, że trzeba je splacac.

A to są jakieś kredyty, które nie mają takiej "wady"? ;)

Według mnie nie ma co się zastanawiać nad tym czy brać kredyt studencki, czy nie. Odsetki są praktycznie zerowe, czas spłaty zaczyna się 2 lata po zakończeniu studiów, a jeśli nie chcesz z niego korzystać to każdą transzę wrzucasz na konto oszczędnościowe, co jakiś czas na lepszą lokatę, a na koniec zarabiasz na kredycie kilka tysięcy po odjęciu odsetek.
Zarabianie na kredycie :D nono
Cytuj
gienek66

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 15:29
katarzyna napisał
Od października wybieram sie na studia do innego miasta. Niestety ale nie będę mogła skorzystac z pomocy rodziców tak więc zastanawiam się nad wzięciem kredytu studenckiego.
Właśnie przeglądam sobie poszczególne banki i wcale to tak tanio nie wychodzi. Który obecnie bank ma dobrą ofertę?
A i czy bank może wymagać poręczenia? Pytam się ponieważ rodzice nie mają zupełnie zdolności kredytowej oraz mają długi.
Poreczenie bedzie potrzebne, natomiast oferty w kazdym banku sa takie same. Taki kredyt mozna brac do listopada kazdgo roku.
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 15:35
Akurat stypendia potrafią być dość wysokie, ja sam wyciągałem na nich ponad 1000 złotych miesięcznie, więc wychodziłem na tych studiach lepiej, niż gdybym pracował. Taki kredyt daje chyba z 600 złotych miesięcznie.
Swoją drogą to ciekawy pomysł z tym lokowaniem na koncie, a potem na lokacie, tylko pytanie czy naprawdę da się na tym zarobić coś więcej niż na odsetki. Trzeba by było to przeliczyć dokładnie.
W takim wypadku studia wydają się być dobrym interesem. A jak jeszcze pójdzie się na kierunek zamawiany, to już w ogóle.
Cytuj
gienek66

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 15:37
nastor napisał
Akurat stypendia potrafią być dość wysokie, ja sam wyciągałem na nich ponad 1000 złotych miesięcznie, więc wychodziłem na tych studiach lepiej, niż gdybym pracował. Taki kredyt daje chyba z 600 złotych miesięcznie.
Swoją drogą to ciekawy pomysł z tym lokowaniem na koncie, a potem na lokacie, tylko pytanie czy naprawdę da się na tym zarobić coś więcej niż na odsetki. Trzeba by było to przeliczyć dokładnie.
W takim wypadku studia wydają się być dobrym interesem. A jak jeszcze pójdzie się na kierunek zamawiany, to już w ogóle.
Okazuje się, że studenci są bardziej zaradni niz myslalem :D
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 10:47
Zebym ja takie sposoby na zarabianie znał, gdy byłem an studiach :D
Cytuj
Odpowiedź