• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Duże koszty egzekucji, co mogę zrobić?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lawinia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 10:14
Miałam dług, niespłaconą pożyczkę w banku, bank zawiadomił komornika, ale gdy się o tym dowiedziałam, to zawarłam z bankiem ugodę. Teraz już spłaciłam całość, komornik nie zdążył ani mnie odwiedzić, ani wejść na konto, w zasadzie nie zrobił zbyt dużo. Obecnie postępowanie egzekucyjne zostało zakończone, jednak przyszło pismo o kosztach egzekucji, które muszę zapłacić. To aż 3000 złotych!
Czy mogę się gdzieś od tego odwołać, albo zrobić cokolwiek innego?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.5.2015 10:49
Przelicz sobie, o ew. złóż skargę. Komornik za prowadzenie egzekucji pobiera od dłużnika opłatę egzekucyjną. Jej wysokość zależy od tego, jaką kwotę uda mu się wyegzekwować od dłużnika. Opłata wynosi bowiem 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia. O tyle wzrośnie więc zadłużenie osoby, od której należności ściąga komornik sądowy.
Cytuj
lawinia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 13:09
Ale komornik niczego ode mnie nie wyegzekwował, bo dogadałam się bezpośrednio z bankiem i pieniądze spłaciłam do banku, a nie do komornika. Nie rozumiem więc, za co mam płacić komornikowi takie pieniądze, bo pismo do mnie wysłał? Bez przesady!
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.5.2015 13:14
No to w takim razie skarge piszemy i czekamy, mozna tez sprawe skierowac do sądu.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 15:27
W ciągu 7 dni możesz złożyć skargę na czynności komornika. I powiem ci, że masz spore szanse wygrać i obniżą ci te koszty.
Może idź z tym do prawnika, a jeśli nie, to po prostu zapytaj na jakimś forum prawniczym.
A może któryś z naszych ekspertów zna się na tym temacie i mógłby ci coś doradzić?
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2015 8:06
Składaj skargę, nawet się nie zastanawiaj. Nie moze sobie ot tak komornik zażądać pieniędzy za cos za co mu się nie należą.
Cytuj
Odpowiedź