• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

opłata za zamnkiete konto, nie wiem co robić.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 10:35
trzy lata temu miałem w PKO lokatę, wraz z kontem do tej lokaty. Konto było wówczas bezpłatne, a po zamknięciu lokaty złożyłem ustną dyspozycję, żeby zamknęli też konto, pracownik powiedział, że już zamyka i szczęśliwy wróciłem do domu. Po dwóch miesiącach przeprowadziłem się. dziś okazało się, że mam w skrzynce jakieś wezwanie do zapłaty na kwotę 1500 złotych, wraz z odsetkami i są to właśnie opłaty za to konto, bo w międzyczasie zaczęli naliczać opłatę za prowadzenie. Gdy zadzwoniłem na infolinię to kobieta mi powiedziała, że w systemie nie ma żadnej dyspozycji zamknięcia tego konta i ono sobie cały czas radośnie było. A wszystkie monity wysyłane były pewnie na stary adres. I że muszę zapłacić. Czy nie ma możliwości, żeby nie musiał płacić?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 10:42
praktycznie nie, dyspozycję zawsze składa się pisemnie (+ potwierdzenie na kopii), teraz w jaki sposób udowodnisz, że ją złożyłeś?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 13:52
kysan napisał
trzy lata temu miałem w PKO lokatę, wraz z kontem do tej lokaty. Konto było wówczas bezpłatne, a po zamknięciu lokaty złożyłem ustną dyspozycję, żeby zamknęli też konto, pracownik powiedział, że już zamyka i szczęśliwy wróciłem do domu. Po dwóch miesiącach przeprowadziłem się. dziś okazało się, że mam w skrzynce jakieś wezwanie do zapłaty na kwotę 1500 złotych, wraz z odsetkami i są to właśnie opłaty za to konto, bo w międzyczasie zaczęli naliczać opłatę za prowadzenie. Gdy zadzwoniłem na infolinię to kobieta mi powiedziała, że w systemie nie ma żadnej dyspozycji zamknięcia tego konta i ono sobie cały czas radośnie było. A wszystkie monity wysyłane były pewnie na stary adres. I że muszę zapłacić. Czy nie ma możliwości, żeby nie musiał płacić?


Ale zaraz zaraz, dobrze zrozumiałem to co napisałeś, dostałeś do zapłaty za 2 miesiące czasu 1500 zł?. Chyba coś nie tak, rozumiem 30 zł, 15zł ale nie 1500 zł?.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Gość

Niezarejestrowani

18.5.2015 14:07
Za monity co miesiac, za inne opłaty, spokojnie moglo narosnąc.
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 14:34
Grzegorz Klimczak napisał

Ale zaraz zaraz, dobrze zrozumiałem to co napisałeś, dostałeś do zapłaty za 2 miesiące czasu 1500 zł?. Chyba coś nie tak, rozumiem 30 zł, 15zł ale nie 1500 zł?.

Nie, nie, lokatę i konto zamykałem 3 lata temu, a po 2 miesiącach się przeprowadziłem. Wtedy też konto musiało przestać być bezpłatne, ale o tym nie wiedziałem, bo na nowy adres nic nie przyszło, co logiczne, bo nowego adresu nie podawałem w banku. Nie wiedziałem, że muszę mieć pisemne potwierdzenie zamknięcia konta. Rozumiem, że odwoływanie się od decyzji ani nawet pomoc prawnika nic nie da?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 15:08
nic nie da, nie wykażesz że konto zamknąłeś, masz obowiązek poinformować bank o zmianie adresu, nie zrobiłeś tego więc nie możesz podnieść, że nie wiedziałeś o rosnącym zadłużeniu...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 16:36
No cóż, w takim razie widzę, że nie mam wyboru.
Zostaje mi w zasadzie jedynie pamiętać o tym w przyszłości i ewentualnie ostrzegać innych, żeby zawsze mieli na wszystko potwierdzenie na piśmie.
Ale wiem, że niektóre rzeczy można załatwiać też telefonicznie. Czy wtedy miałbym szanse na otrzymanie potwierdzenia? Na przykład tego nagrania mojej rozmowy? Bo podobno zawsze są nagrywane.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 18:39
kont nie zamyka się przez telefon, potrzebna jest dyspozycja na piśmie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

19.5.2015 10:55
To dziwne, ze otwierać online można, ale zamykać juz nie.
Cytuj
Odpowiedź