• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pożyczka hipoteczna na 50 tys. złotych. W jakim banku

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Jarec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 13:13
Dzień dobry. Chciałem się zapytać w jakim banku obecnie i ogólnie czy jest mozliwlść wzięcia pożyczki hipotecznej na 50 tys. złotych na okres 5 lat?
Moje zarobki to 3000 zł netto. Mam na utrzymaniu żonę ( ktora jednak intensywnie szuka pracy). Jakiś czas temu dostaliśmy w spadku dom po dziadkach i chcielibyśmy go wyremontowac.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 13:26
jeżeli pieniądze mają zostać przeznaczone na remont domu to tańszą opcją będzie kredyt hipoteczny...no chyba, że nie chcecie robić kosztorysu i bank nie ma sprawdzać na co wydaliście pieniądze

jaka jest wartość tego domu?
dzieci na utrzymaniu?
czy macie jakieś zobowiązania finansowe?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Jarec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 11:12
Dzieci nie mamy. Wartość domu nie jest duża bo to mały domek wart 90 tys. złotych. Trzeba będzie go koniecznie wyremontować bo na razie nie nadaje się za bardzo do mieszkania. Wyliczyliśmy ,że 50 tys. powinno wystarczyć.
Kosztorys oczywiście możemy zrobić jeśli okaże sie,że kredyt hipoteczny będzie tańszy.
Nie mamy obecnie żadnych zobowiązań finansowych poza ratami w wysokości 100 zł miesięcznie ( spłacane regularnie).
Wypowiedź została zmieniona przez: Jarec 18.5.2015 11:12
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 12:09
w jakim stanie jest ten dom? czy media (woda, energia, CO) podłączone?

jeżeli to kompletna ruina to banki mogą nie chcieć się zabezpieczyć na tej nieruchomości...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 12:09
Tak na dobrą sprawę jest to remont kapitalny. Prace wymagają pozwolenia na budowę? Jest prawdopodobieństwo, że pożyczką hipoteczną i tak nie da się zrobić, a więc pozostanie kredyt - jeśli nieruchomość jest w złym stanie, to bank i tak będzie wymagał, aby był przeprowadzony remont.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Jarec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 12:14
Nie jest to ruina. Dom jest w dobrym stanie. Miałem już spotkanie z fachowcem. Jest to drewniany domek ale drewno jest mocne . Jest również zrobiony dach.
W domu jest woda, jest równiez piec. Nie ma łazienki tak więc będziemy musieli zagospodarować jedno pomieszczenie ( jest tam duza sień ). No i wyremontować pokoje bo jak na razie to jest tam bajzel. Wycena raczej niewielka poniewaz jest to wieś na wschodzie Polski i działka ma 1 ha.
Nie trzeba będzie brać pozwoleń budowlanych.
Wypowiedź została zmieniona przez: Jarec 18.5.2015 12:15
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 12:26
Tak jak napisałem wyżej - konieczny będzie kosztorys, w którym będzie zawarte zrobienie łazienki. Bez tego nieruchomość nie zostanie przyjęta jako zabezpieczenie kredytu.
Przy krótkim okresie kredytowania należy szukać kredytu z jak najmniejszymi kosztami wejścia (kosztem nieco wyższej marży). Eurobank:
- marża 1,8%
- prowizja 0%
- rata 678zł/7lat
Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa (min. 1 transakcja miesięcznie), ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia wynosi 0,3% od salda zadłużenia rocznie.
Okres kredytowania wydłużony ze względu na zdolność kredytową (kredyt można nadpłacać). Wcześniejsza spłata to 2% przez pierwsze 3 lata, zwolniona z prowizji jest nadpłata do 30% kwoty kredytu.

Punktem wyjścia będzie jednak określenie stanu nieruchomości.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 18.5.2015 12:27
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 13:49
Jarec napisał
Nie jest to ruina. Dom jest w dobrym stanie. Miałem już spotkanie z fachowcem. Jest to drewniany domek ale drewno jest mocne . Jest również zrobiony dach.
W domu jest woda, jest równiez piec. Nie ma łazienki tak więc będziemy musieli zagospodarować jedno pomieszczenie ( jest tam duza sień ). No i wyremontować pokoje bo jak na razie to jest tam bajzel. Wycena raczej niewielka poniewaz jest to wieś na wschodzie Polski i działka ma 1 ha.
Nie trzeba będzie brać pozwoleń budowlanych.


Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem dla was nie będzie kredyt gotówkowy szybciej i łatwiej. Wystarczy zaświadczenie o zarobkach. A przy Hipotecznym nie dość że dużo dokumentów to jeszcze koszty z tym związane.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Gość

Niezarejestrowani

18.5.2015 13:52
Grzegorz Klimczak napisał
Jarec napisał
Nie jest to ruina. Dom jest w dobrym stanie. Miałem już spotkanie z fachowcem. Jest to drewniany domek ale drewno jest mocne . Jest również zrobiony dach.
W domu jest woda, jest równiez piec. Nie ma łazienki tak więc będziemy musieli zagospodarować jedno pomieszczenie ( jest tam duza sień ). No i wyremontować pokoje bo jak na razie to jest tam bajzel. Wycena raczej niewielka poniewaz jest to wieś na wschodzie Polski i działka ma 1 ha.
Nie trzeba będzie brać pozwoleń budowlanych.


Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem dla was nie będzie kredyt gotówkowy szybciej i łatwiej. Wystarczy zaświadczenie o zarobkach. A przy Hipotecznym nie dość że dużo dokumentów to jeszcze koszty z tym związane.
Ale chyba hipoteka sprawi wlasnie, ze kredyt bedzie tanszy>?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 13:57
No będzie tańszy, tylko gotówkę można zrobić już na poziomie 10% RRSO a Hipoteka na poziomie 4-5%
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Odpowiedź