• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Windykacja za długi syna?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 9:32
Mój syn, z którym od kilku lat nie mam praktycznie kontaktu narobił sobie poważnych długów. Dokładnie nie wiem jakich, ale ciągle przychodzą na nasz adres listy z banków, sądów, a ostatnio od komornika. Zastanawiam się, co będzie, jak komornik do nas przyjdzie. Syn nie ma stałej pracy, nie ma mieszkania, prawdopodobnie wynajmuje coś, albo mieszka u kolegów. Nabrał chwilówek, a ja boję się, że będę to musiał za niego spłacać. Czy komornik może tego ode mnie zażądać?
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 9:41
A ile syn ma lat? Rodzice pełnoletniego dłużnika nie odpowiadają za jego zobowiązania. Chybaże dłużnik nadal mieszka z rodzicami, wtedy moze byc przeprowadzona egzekucja.
Cytuj
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 11:08
Syn ma 32 lata. Wiem, że alimenty mogą być czasem ściągane od dziadków, więc myślałem, że także inne zobowiązania.
No i syn niby z nami nie mieszka, ale jest ciągle tu zameldowany. Dlatego przychodzą do nas te wszystkie pisma (poleconych nie odbieramy). Czy w związku z tym komornik ma prawo zająć nasze rzeczy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 11:32
prawa nie ma, ale to nie znaczy, że tego nie zrobi, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji to pamiętajcie o powództwie przeciwegzekucyjnym
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 12:50
Dorosły syn, to co ma do majatku matki... Chociaz z drugiej storny dla komornika mniej wazne sa srodki,a wazniejsze zeby sciagnac dlugi:(
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 13:34
Dług musi zostać odebrany. Skoro syn nie chce płacić, to znajda inne sposoby. Ew. sad zasądzi, że nie moze to byc egzekwowane w ten sposób.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.5.2015 13:46
Gdzie sie tacy uchowali. Nazaciąga długów i ucieka. 32-letni człowiek powinien mieć trochę rozumu.
Cytuj
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 14:21
A czy ja takiego komornika mogę nie wpuścić do mieszkania?
Albo czy jeśli wymelduję syna, to to coś pomoże, skoro oni już mają ten jego adres? Obawiam się, że jak zacznę tłumaczyć, to mi nikt nie uwierzy, ze nie mam z nim kontaktu.
Czy jest coś jeszcze, co mógłbym zrobić?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 14:23
możesz nie wpuścić, najwyżej wróci z policją, ale tym się nie przejmuj; nie mieszka, nie zostawił majątku i nie masz z nim żadnego kontaktu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź