• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy banki pójdą na ugodę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 8:45
Problem dotyczy mojej siostry, której zadłużenie sięga obecnie 200 tysięcy. Jest to kredyt hipoteczny, który zaciągnęła z mężem. Obecnie rozwodzi się. Nie mieszka w kupionym mieszkaniu, mieszka tam jej mąż, który znęcał się nad nią psychicznie i nadużywa alkoholu. Mąż nie spłaca kredytu, robi to moja siostra, ale ledwo sobie daje z tym radę, bo rata jest niewiele niższa od jej dochodów.
Czy wizyta w banku w jakikolwiek sposób pomoże? Czy da się w jakiś sposób podzielić ten kredyt?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 8:56
zarówno kredyt jak i mieszkanie są ich wspólną własnością, najlepiej je sprzedać, spłacić kredyt i ew. podzielić się tym co zostanie

w ww. kwestii strony muszą się dogadać
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 10:10
Stanis napisał
Problem dotyczy mojej siostry, której zadłużenie sięga obecnie 200 tysięcy. Jest to kredyt hipoteczny, który zaciągnęła z mężem. Obecnie rozwodzi się. Nie mieszka w kupionym mieszkaniu, mieszka tam jej mąż, który znęcał się nad nią psychicznie i nadużywa alkoholu. Mąż nie spłaca kredytu, robi to moja siostra, ale ledwo sobie daje z tym radę, bo rata jest niewiele niższa od jej dochodów.
Czy wizyta w banku w jakikolwiek sposób pomoże? Czy da się w jakiś sposób podzielić ten kredyt?


Najlepiej jak byście podeszli z tym problemem do prawnika , tylko dobrego prawnika. Bo jeśli siostra miała by potwierdzenia że ona ciągle spłaca ten kredyt mogła by się dochodzić o własność do tego mieszkania, obiło mi się coś takiego o uszy ostatnio. Lub trzeba by podejść męża pójść z nim do Notariusza i przepisać mieszkanie tylko na siebie. Jest wiele możliwości.
Ale to co powinna zrobić to pogadać z nim z dla czego pije i tym podobne, postarać się mu pomóc, bo pomocą też może go podejść do przepisania kredytu tylko na siebie a później sprzedaży mieszkania czy też znalezieniu jakiegoś wyjścia.
Może też wynająć mieszkanie tak aby inni ludzie dawali na ratę kredytu i tym samym kredyt się spłaci.
Trzeba walczyć do końca szukać wyjścia zawsze jest rozwiązanie.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Stanis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 11:21
No to pięknie brzmi w teorii, ale ja nie wyobrażam sobie, żeby z tym człowiekiem dało się omówić takie rzeczy. Wyrzucił siostrę z mieszkania w jednej koszuli, wcześniej dość długo maltretował ją psychicznie. Od kilku miesięcy mieszka ona u mnie i sama spłaca kredyt. Z tego co wiem, to jej mąż stracił już pracę i ciągle pije, chyba z oszczędności, a także wyprzedaje meble i inne rzeczy z mieszkania. Nie wyobrażam sobie, żeby moja siostra miała mu jeszcze pomagać, po tym, co jej robił.
Czyli wychodzi na to, że bez jego zgody nic nie da się zrobić? Tu już nawet nie chodzi o to mieszkanie, ale o to, żeby siostra nie musiała reszty spłacać. Wcześniej mieli wspólne finanse i razem spłacali kredyt, więc to nie jest tak, że ona to robiła sama.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 11:28
dla dobra wszystkich najlepiej, gdyby siostra się z nim dogadała, jeżeli to nie jest możliwe to również polecam kontakt z prawnikiem

nie jest to miejsce, aby omawiać kwestie związane z tym co zrobić z gościem, którzy nadużywa alkoholu, poza tym doradcy finansowi nie mają odpowiedniej wiedzy i uprawnień, aby doradzać w tego rodzaju sytuacjach

wiem co się stanie jak kredyt nie będzie spłacany, zobowiązanie (kredyt) jak i mieszkanie są wspólne, kredytobiorcy mają wspólnotę majątkową i nadal są w pełni małżeństwem (bez rozdzielności i orzeczonej separacji) - tak widzi to bank
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 14:20
No ja rozumiem, że to nie miejsce na takie porady. Chodzi mi głównie o to, czy w momencie rozwodu (rozprawa będzie w przyszłym tygodniu) bank będzie mógł w jakiś sposób podzielić kredyt? Zawsze to lepiej spłacić połowę niż całość, szczególnie, jeśłi się w danym mieszkaniu nie mieszka. Czy takie rzeczy to może sąd ustala a nie bank?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 14:25
podziałem majątku zajmuje się sąd a nie bank

oczywiście możliwe jest przejęcie mieszkania (razem z kredytem) pod warunkiem, że będzie zdolność kredytowa

jak nie to sprzedaż i spłata kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź