• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy ktoś może wyłudzić na mnie kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
m1981

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 8:29
Witam. Jakiś czas temu szukałem pracy przez internet.Jedna z ofert mnie zainteresowała. Wszystko wyglądało profesjonalnie. Niestety dałem się namówić na wysłanie ksera dowodu osobistego. Jeszcze chcieli abym wysłał przelew ale zapaliła mi się czerwona lampka i tego nie zrobiłem. W tym momencie potencjalny pracodawca zerwał kontakt.Czy możliwe jest,że ktoś mógł na mnie wyłudzić kredyt? Z kserem dowodu osobistego ? Co mam robić aby tego uniknąć ?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 12:13
m1981 napisał
Witam. Jakiś czas temu szukałem pracy przez internet.Jedna z ofert mnie zainteresowała. Wszystko wyglądało profesjonalnie. Niestety dałem się namówić na wysłanie ksera dowodu osobistego. Jeszcze chcieli abym wysłał przelew ale zapaliła mi się czerwona lampka i tego nie zrobiłem. W tym momencie potencjalny pracodawca zerwał kontakt.Czy możliwe jest,że ktoś mógł na mnie wyłudzić kredyt? Z kserem dowodu osobistego ? Co mam robić aby tego uniknąć ?


Nam sam dowód można by wyłudzić kredyt ale ktoś musiał by mieć układy w banku itp. Zastrzeżenie dowodu będzie cię też kosztowało tym że trzeba będzie wymieniać dowód na nowy. Po prostu możesz na wszelki wypadek co jakieś parę miesięcy sprawdzić sobie bazę www.BIK.pl i wtedy będzie wiedział czy ktoś w twoim imieniu się starał o kredyt czy też nie.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 12:21
Też miałam podobną sytuację, ale to było prawie rok temu, gdy szukałam pracy za granica i przyznam, że trochę się bałam odkąd dowiedziałam się, że na takie skany próbują wyłudzać kredyty.
A to sprawdzanie BIKU to jest bezpłatne, czy coś kosztuje?
Bo ja kiedyś próbowałam sobie sprawdzać, ale chcieli ode mnie za to pieniędzy, więc się nie zdecydowałam.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 13:27
Zaloz konto online na stronie bik. 60 dni za darmo. Potem cos tam sie placi.
Cytuj
m1981

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 8:27
No chyba tak będę musiał zrobić ;/ Wybiorę się na dniach do urzedu w mieście i powiem jak wygląda sytuacja. Pewnie jeszcze będę musiał z własnej głupoty wymienić dowód na nowy.

Mam nadzieję,że nic się nie stanie. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co by było jakbym nadał taki przelew ( na szczęśćie wcześniej przeczytałem o podobnej sytuacji i wiedziałem,ze takich rzeczy sie nie robi).
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.5.2015 8:58
Posprawdzaj wszystkie rejestry jak najszybciej. Zobacz czy ktoś już nie korzystał z Twoich danych. Właśnie to sa minusy tych kredytów na dowód itd. Za mało sprawdzana jest wiarygodność.
Cytuj
Odpowiedź