• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zastrzeżenie zgubionego dowodu osobistego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sławoj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 13:21
Zgubiłem dowód osobisty - nie pamiętam gdzie. Znajomy w pracy nastraszył mnie, żebym zastrzegł go jak najszybciej, bo mogą na moje konto zaciągnąć kredyt, abonamenty i inne tego typu historie.
Co powinienem z tym zrobić? Zgłosić na policję? W banku?
Wypowiedź została zmieniona przez: Sławoj 28.4.2015 13:34
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 13:50
Sławoj napisał
Zgubiłem dowód osobisty - nie pamiętam gdzie. Znajomy w pracy nastraszył mnie, żebym zastrzegł go jak najszybciej, bo mogą na moje konto zaciągnąć kredyt, abonamenty i inne tego typu historie.
Co powinienem z tym zrobić? Zgłosić na policję? W banku?

Zgłosić na policję jak najszybciej. Jednak wstrzymaj się z wyrabianiem nowego (chyba, że jest Ci niezbędny). Sam miałem podobną sytuację, zgłosiłem na policję, po czym po jakichś 2 tygodniach znalazłem w wewnętrznej kieszeni marynarki ;) Przeszedłem się znów na policję i poinformowałem, że dowód się znalazł u mnie w domu.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Sławoj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 13:58
U mnie raczej nie będzie takiej sytuacji, no chyba, że trafiło na człowieka dobrej woli i mi go odeśle, ale trzeba przyjmować ten najczarniejszy scenariusz. Czy zgłoszenie na policji u niemożliwi ewentualnemu naciągaczowi zaciągnięcie na mnie pożyczki/abonamentów itd?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 14:44
nie uniemożliwi, miałem taką sytuacją i niestety stałem się posiadaczem kilka abonamentów tel. co miało dość przykre konsekwencje...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 14:47
Na policję na pewno powinieneś zgłosić cała sprawę ale potem skontaktować się z bankiem.

Nektórzy zastrzegają numer za darmo, niektórzy niestety biorą za to pieniądze. Sam kiedyś zgubiłem dowód to zastrzegłem go bez problemu w mbank tego samego dnia.

No i jeszcze jedna srawa. Jeśli odnajdziesz dowód to proponuję od razu poinformować o ty policję.Bo inaczej jak z niego skorzystasz to od razu Cię zgarną :P
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 15:08
Robert Sierant napisał
nie uniemożliwi, miałem taką sytuacją i niestety stałem się posiadaczem kilka abonamentów tel. co miało dość przykre konsekwencje...

W sensie, że zgłosiłeś na policję, abonamenty były wykupione po zgłoszeniu, a Ty musiałeś to opłacić?
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 15:26
zgłosiłem od razu, nic to nie dało, abonamentów nie płaciłem bo skąd miałem o nich wiedzieć?

sprawa się w końcu wyjaśniła, ale trochę to trwało i kosztowało nerwów
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 16:07
Robert Sierant napisał
zgłosiłem od razu, nic to nie dało, abonamentów nie płaciłem bo skąd miałem o nich wiedzieć?

sprawa się w końcu wyjaśniła, ale trochę to trwało i kosztowało nerwów

No czyli w sumie to, że zgłosiłeś pomogło, bo w innym wypadku musiałbyś te abonamenty opłacić.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Sławoj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 16:15
Czyli nie ma czegoś takiego jak baza danych którą każdy bank, instytucja czy firma może się połączyć w celu sprawdzenia, czy dany dokument nie został zgubiony, skradziony itd.
Przecież to kuriozum. Ktoś coś na mnie weźmie i to później ja muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2015 8:55
Finansolog napisał

No czyli w sumie to, że zgłosiłeś pomogło, bo w innym wypadku musiałbyś te abonamenty opłacić.


nic nie pomogło, Policja stwierdziła, że skoro nie było rozboju a tylko zagubienie to ich to nie interesuje!

musiałem udowadniać, że to nie ja podpisałem się na umowach
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź