• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt czy leasing

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 12:12
Witam. Chciałabym w najbliższym czasie zakupić auto . Mam już upatrzony model, kosztuje 30 tys.złotych. Ze zdolnością kredytową nie powinno być problemu ponieważ zarobki nie są takie niskie i pracuję na umowę o czas nieokreślony.
Zastanawiam się czy lepszą opcją będzie w moim przypadku kredyt czy leasing konsumencki. W moim banku ( Getin) namawiali mnie na tę drugą opcję ale jeszcze postanowiłam się tutaj zapytać i w miarę upewnić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 13:14
Getin ma preferencyjne warunki leasingu na niektore marki. Wiec jesli chcesz kupic nowe auto i ogolnie warunki leasingu Ci odpowiadaja to bierz leasing. Z kredytem, jak z kredytem, splacisz, a potem zostaje Ci kilkuletnie auto. Ciesze się, że ludzie maja coraz większa swiawdomosc leasingowania. Zreszta zwlaszcza dla kobiet to jest dobra opcja, bo mniej sie trzeba martwic o ubezpieczenia i wszelkie inne sprawy.
Cytuj
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 13:38
Nowego auta raczej nie będę kupowała ponieważ nie mam odpowiednich funduszy ( mam jedynie 30 tys. a z tego co się orientowałam to nowe auta kosztują minimum te 50-60 tys. złotych). Szczególnie teraz kiedy nie ma wyprzedaży modeli z poprzedniego rocznika.

Jakie są mniej więcej koszta kredytu i leasingu ? Co jest droższe?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:25
emotwicka napisał
Nowego auta raczej nie będę kupowała ponieważ nie mam odpowiednich funduszy ( mam jedynie 30 tys. a z tego co się orientowałam to nowe auta kosztują minimum te 50-60 tys. złotych). Szczególnie teraz kiedy nie ma wyprzedaży modeli z poprzedniego rocznika.

Zależy jakie chcesz auto, ale Opla Corsę, albo Skodę Fabię roczniki 2014 kupisz w okolicach 30 tys. :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:43
Ja nie wiem czy decydowałabym się na leasing konsumencki Niby reklamują to jako tanie oraz łatwe ale wszystko co jest tanie oraz łatwe jest po prostu drogie. Poza tym przez cały czas trwania leasingu samochód nie należy do Ciebie ani do banku. Nie możesz sobie również niczego odpisać jak w przypadku leasingu firmowego. Ani vatu ani wliczyć w koszta.
Lepszy będzie kredyt. Zorientuj się w kilku bankach. Ewentualnie proponuję może skusić się na samochody z ubiegłego rocznika ( może coś się jeszcze znajdzie...). W salonach mają często bardzo dobre kredyty.
Cytuj
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:58
Finansolog napisał
emotwicka napisał
Nowego auta raczej nie będę kupowała ponieważ nie mam odpowiednich funduszy ( mam jedynie 30 tys. a z tego co się orientowałam to nowe auta kosztują minimum te 50-60 tys. złotych). Szczególnie teraz kiedy nie ma wyprzedaży modeli z poprzedniego rocznika.

Zależy jakie chcesz auto, ale Opla Corsę, albo Skodę Fabię roczniki 2014 kupisz w okolicach 30 tys. :)


Te modele są droższe. A poza tym niewielkie i bardzo slabo wyposażone. Opel corsa jeszcze ujdzie ale fabia absolutnie nie..

Mam obecnie upatrzone wygodne audi, jeszcze muszę się dokładnie zastanowić ale prawdopodobnie je wezmę. Pozostaje więc kwestia finansowania.
W przypadku leasingu konsumenckiego widziałam,że mają tam dość niskie oprocentowanie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.4.2015 12:05
emotwicka napisał
Finansolog napisał
emotwicka napisał
Nowego auta raczej nie będę kupowała ponieważ nie mam odpowiednich funduszy ( mam jedynie 30 tys. a z tego co się orientowałam to nowe auta kosztują minimum te 50-60 tys. złotych). Szczególnie teraz kiedy nie ma wyprzedaży modeli z poprzedniego rocznika.

Zależy jakie chcesz auto, ale Opla Corsę, albo Skodę Fabię roczniki 2014 kupisz w okolicach 30 tys. :)


Te modele są droższe. A poza tym niewielkie i bardzo slabo wyposażone. Opel corsa jeszcze ujdzie ale fabia absolutnie nie..

Mam obecnie upatrzone wygodne audi, jeszcze muszę się dokładnie zastanowić ale prawdopodobnie je wezmę. Pozostaje więc kwestia finansowania.
W przypadku leasingu konsumenckiego widziałam,że mają tam dość niskie oprocentowanie.
Pozostaje jeszcze pytanie o warunki leasingu w przypadku aut uzywanych. Te moga nie byc zbyt dobre.
Cytuj
gasik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2015 14:42
Zdecydowanie leasing, choć oczywiście zależy jak wygląda nasza firma. Czasem bowiem takie rozwiązanie nie jest opłacalne. My długo szukaliśmy i porównywaliśmy.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2015 8:20
Ale jak firma? To leasing konsumencki nie jest czasem dla konsumentów? Czyli prywatnych osób, a nie dla firm?
Tak mi się coś obiło o uszy.
Ale podobno to się nie opłaca aż tak bardzo, jak firmom, bo firma sobie odpisuje coś tam od podatku i w efekcie płaci mniej.
A czy osoba prywatna coś na tym zyskuje? Oprócz, oczywiście, samochodu?
Cytuj
Miron

Niezarejestrowani

9.9.2015 23:07
Mnie się też wydaje, że lepszym wyjściem jest leasing, tylko dalej to już bardziej kwestia tego kto się tym dla Ciebie zajmie, ja ostatnio znalazłem portal, na którym rejestrują się różne firmy i możesz poprosić o kilka ofert dla Ciebie, a później wybrać najlepszą.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź