• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt ze stałym czy zmiennym oprocentowaniem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 13:22
Witam Pytanie nie dotyczy właściwie mnie ale mojej siostry, która zastanawia się , która z opcji mogłaby być dla niej korzystniejsza. Obecnie jest na etapie szukania mieszkania oraz kredytu mieszkaniowego ( będzie to kredyt najprawdopodobniej na 150 tys.).

Czy w sytuacji tak niskich stóp procentowych warto jest brać kredyt ze zmiennym oprocentowaniem ? Czy nie jest to aby zbyt duże ryzyko,że rata bardzo wzrośnie?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 13:25
Trudno jest określić kiedy ewentualnie stopy procentowe zaczną rosnąć.
Pytanie jest jeszcze jedno - czy siostra będzie chciała spłacić kredyt wcześniej czy nie
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 13:29
Kredyt będzie na długo okres. Siostra chce wziąć do na 20 lat.Nie mają z mężem zbyt dużych dochodów tak więc raczej będą spłacali kredyt regularnie. Niekoniecznie wcześniej.

Wczoraj czytałem jeden z artykułów w gazecie, w którym pisało ,że jeśli stopy procentowe powróciłyby do poziomu z 2008 roku to rata kredytu mogłaby wzrosnąć o ponad 30-40%. To dość sporo.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 13:30
ofert kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem jest bardzo niewiele, poza tym oprocentowanie będzie stałe i tak przez 5 lub 10 lat, później będzie zmienne

kredyt ze stałą stopą procentową ma taki plus, że rata (na te 5 lub 10 lat) jest znana, ale czy w tym samym okresie rata kredytu ze zmienną stopą będzie niższa czy wyższa - tego nie wiadomo

ps
jeden z banków od 15.04 podwyższa oprocentowanie kredytu ze stałą stopą, czyżby to sygnał, że stopy % zaczną powoli rosnąć?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 13:40
Nie sądzę żeby w tym roku stopy procentowe poszły w górę a nawet pójdę dalej że w 2016 nie będzie większych ruchów
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 14:12
kredytu hipotecznego nie bierzesz na rok tylko (zazwyczaj) na znacznie dłużej i to czy stopy w tym roku wzrosną czy nie tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 16:33
A czy to nie jest w pewnym sensie taka sytuacja jak z kredytami we frankach czy jakiejkolwiek innej obcej walucie? Może być lepiej, ale może być też gorzej. Ja w takiej sytuacji wolałabym wiedzieć od razu na co się piszę, dlatego to stałe oprocentowanie byłoby dla mnie chyba lepszym wyjściem.
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 12:39
Zawsze jest chyba pewne ryzyko i trzeba brać to pod uwagę ( w sensie nie brać kredytu na styk).
Sam ostatnio czytałem sobie o stopach procentowych za granicą i w UK i w DE utrzymują się równiez na bardzo niskim poziomie ( lokaty są tam jeszcze niżej oprocentowane niż u nas).
Ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo czy nie zacznie rosnąć.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem jest jedynie do 10 lat? Czy nie można obecnie wziąć kredytu ze stałym na cały okres kredytowania?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 13:00
Nie ma opcji kredytu ze stałym oprocentowaniem na cały okres. Na okres 10 lat oferuje chyba tylko 1 bank i warunki szału nie robią.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź