• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Vivus Problem.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ankaba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 11:35
Witam Obecnie mam zaciągniętą pożyczkę w wysokości 2500 zł w wyżej wymienionej firmie. Nie mam obecnie pieniedzy na spłatę.
Próbowałam się z nimi dogadać, prosiłam o rozłożenie na raty ale są nieugięci bo jak stwierdzili nie jest to ich polityka. Dodam,że jestem codziennie nękana telefonami i smsami. NIe muszę chyba pisać tutaj, że nie mam zdolnośći kredytowej aby wziąć kredyt na poczet spłaty pożyczki w vivusie.
Co mam robić? Jest jakieś wyjście z sytuacji?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 11:43
A na przedłużenie też nie masz?
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 12:02
Podejrzewam,że autorka skoro nie ma kasy na spłatę pożyczki to na przedłużenie również pewnie nie ma. Mój znajomy miał taki problem , również w vivusie to przedłużenie potrafi kosztować nawet przy niewielkich kwotach do kilkuset złotych...

Polecam nie uginać się pod ich naporem. Podzwonią sobie,podzwonią ale w końcu jak widzą,że nie są w stanie nic zdziałać powinni rozłożyć Ci raty chwilówkowe. Niby jest to niezgodne z ich działaniem ale szansa na to jest.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 12:09
albo wypowiedzą umowę i oddadzą sprawę do windykacji...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 12:13
Robert Sierant napisał
albo wypowiedzą umowę i oddadzą sprawę do windykacji...

Jak dla mnie to poczekają jeszcze trochę, aby nazbierać odsetek.

ankaba napisał

Co mam robić? Jest jakieś wyjście z sytuacji?

Co do rozwiązania to pożyczka od rodziny, lub prywatna. Najlepiej jednak zacisnąć pasa i poszukać dodatkowego źródła dochodu jeśli to tylko możliwe.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ankaba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 12:53
Właśnie tej windykacji najbardzej się boję. Jestem zatrudniona ale były cięcia w firmie. Obecnie zarabiam o wiele mniej niż jeszcze wtedy kiedy zaciągałam pożyczkę. Przez to wszystko idzie na biężące życie i nie mam pieniędzy aby spłacić chwilówkę.

Na przedłużenie również nie mam ( powiedzieli mi,że jest to prawie 500 zł - dużo....).
Jeszcze na weekendzie bedę rozmawiała z bratem to może zechce mi pożyczyć pieniądze.Niemniej cała sytuacja jest dość nieciekawa.
Cytuj
HotChwilowka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 15:43
Doradca Lubuskie napisał
A na przedłużenie też nie masz?


Jaki jest sens przeznaczyć prawie 500zł (30dni) na samo przedłużenie? Te 500zł lepiej przeznaczyć na spłatę samego kapitału i kosztów windykacyjnych, których akurat Vivus nie ma dużych (w porównaniu do innych firm) tj. "Opłaty za dokonane czynności windykacyjne nie mogą przekraczać 15 zł dziennie i 55 zł w danym miesiącu rozliczeniowym.".

Vivus po jakimś czasie może zaproponować ci spłatę ratalną, jednak wtedy z tego co pamiętam chcą opłaty z min. 300zł za taką możliwość, więc kolejny bezsensowny wydatek. Dlatego pozostaje ci uzbierać określoną kwotę i spłacić to jak najszybciej np. wpłacając co jakiś czas określone kwoty, być może dzięki temu uda ci się uniknąć postępowania sądowego (do niego jeszcze daleka droga) i kolejnych sporych opłat z tym związanych.
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 16:45
Ewentualnie możesz poczekać na windykację, skoro już naprawdę nie masz skąd wziąć teraz pieniędzy na spłatę. Jeśli ściąganiem długu nie zajmie się komornik, tylko taka firma jak Kruk czy coś w tym stylu, to z nimi powinno być łatwiej się ułożyć i spłacać w ratach. Tylko pytanie ile odsetek zdąży przez ten czas narosnąć. Zaryzykuję stwierdzenie,że pewnie drugie 2500 o ile nie lepiej.
Cytuj
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 12:17
Tylko,że windykacja również bierze pieniadze dla siebie. W przypadku kiedy kredyt jest już oddany do windykacji trzeba liczyć się z tym,że będzie nas kosztował o wiele, wiele drożej niż pieniądze jakie zaciągnęliśmy.

Moim zdaniem koniecznie trzeba sie dogadac z vivusem. Ewentualnie poprosić o to przedłużenie ( może jest trochę dłuższe niz na 30 dni....).
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:59
Zacznij negocjacje, zrób domowy biznes plan i oblicz ile jesteś w stanie realnie spłacać im tej chwilówki i wystąp do wierzyciela z prośbą o rozłożenie na dłuższy okres z jednoczesnym zmniejszeniem raty do poziomu który udźwigniesz.

Nie wiem czy kredytodawca się na to zgodzi ale teoretycznie lepiej już dla nich by mieć od ciebie niskie i powolne ale zawsze raty za kredyt.
Cytuj
Odpowiedź