• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Jaki wybrać kredyt studencki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 8:58
Jestem studentem pierwszego roku Politechniki Lubelskiej. W ambitnych planach chciałem łączyć studia dzienne z pracą weekendową i w ten sposób finansować swoje wydatki, jednak ten plan nie wypalił i obecnie nie za bardzo mnie stać na studiowanie. Pomyślałem więc o kredycie studenckim. Zastanawiam się, gdzie mógłbym dostać najlepsze warunki. Interesowałaby mnie kwota około 1000 złotych miesięcznie. Czy jeśli nie mam żadnych dochodów, ale posiadam żyrantów o dochodach 2800 i 1700 netto, to jest szansa, że dostanę gdzieś taki kredyt?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.4.2015 13:30
Kredyty studenckie przydzielane sa na poczatku roku akademickiego, do konca listopada. Nie potrzebujesz zyrantów. Splacisz po studiach.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 15:52
Kredyt studencki jest wypłacany w transzach po 600 zł, natomiast spłatę zaczyna się po 2 latach od zakończeniu studiów (jeśli nie zdasz lub zrezygnujesz musisz spłacać od razu). Tak jak kolega wyżej napisał formalności załatwia się na początku roku akademickiego. Oprocentowanie takiego kredytu jest znikome i takie samo w każdym banku(obecnie niecały 1%). Różnica polega głównie na oplatach związanych z przelewaniem kredytu (w PKO odbijali mi 5zł na każdej transzy), więc pod tym kątem można porównywać poszczególne oferty. Z tego co wiem to w PEKAO nie ma opłat za przelewy jeśli masz u nich konto.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 9:51
Dzięki, więc widzę, że na razie nic nie ugram...
A czy mogę starać się o kredyt w październiku, gdy będę studentem drugiego roku?
No i czy ta kwota zawsze wynosi 600 złotych? To ledwie wystarczy na akademik.
Wydawało mi się, że musi być jakieś zabezpieczenie kredytu, właśnie w postaci żyrantów, ale w sumie jeśli nie, to na jakiej podstawie przyznają kredyt? Chyba jakoś muszą zagwarantować sobie spłatę?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 9:59
Zawsze jest 600 zł, myślę, że to zabezpieczenie przed braniem kredytu pod zakupy lub inwestycje (co i tak wiele osób robi :P). Żyrantów jak najbardziej trzeba, zapomniałem wcześniej wspomnieć :/ O kredyt możesz starać się na każdym roku studiów.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 8:49
No cóż, ciężka sprawa, bo w sumie taka kwota niewiele mi pomoże. Mam jeszcze takie pytanie, bo być może będę miał za rok stypendium rektora. Czy osiągnięcia w nauce są przez bank brane pod uwagę przy przyznawaniu takiego kredytu? W końcu teoretycznie, jeśłi ktoś jest dobrym studentem, to potem będzie miał większa szansę, że dostanie dobrą pracę.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 13:07
Jeśli należysz do 5% najlepszych absolwentów to istnieje możliwość umorzenia części kredytu, jeśli się nie mylę 20% :) Sam procesu pobierania i starania się o niego nie ulega zmianie. W przypadku ciężkiej sytuacji materialnej także można ubiegać się o umorzenie części, a nawet podobno całości.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2015 22:20
Finansolog napisał
Jeśli należysz do 5% najlepszych absolwentów to istnieje możliwość umorzenia części kredytu, jeśli się nie mylę 20% :)


A chodzi o 5% najlepszych studentów na roku czy ogólnie uczelni?
Zresztą wydaje mi się, że jak ktoś się dobrze uczy, to lepiej, żeby postarał się o stypendium rektora, to też wynosi około 600 złotych.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 14:24
Basia napisał

A chodzi o 5% najlepszych studentów na roku czy ogólnie uczelni?
Zresztą wydaje mi się, że jak ktoś się dobrze uczy, to lepiej, żeby postarał się o stypendium rektora, to też wynosi około 600 złotych.

Chodzi o 5% absolwentów uczelni, czyli w sumie rocznika.
Odnośnie tego stypendium rektora to tak, tylko, że taki student może wtedy zaciągnąć kredyt i zainwestować go chociażby w lokatę, aby po kilku latach zarobić kilka tysięcy z odsetek. Oczywiście przedsiębiorczy mogą znaleźć o wiele bardziej efektywne sposoby wykorzystania takiego praktycznie darmowego źródła finansowania.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Odpowiedź