• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

poręczenie kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 11:37
Który z poręczycieli będzie spłacał kredyt, jeżeli zostało ich wskazanych kilku? Czy bank może sobie dowolnie wybrać, od kogo chce spłaty w pierwszej kolejności? O tym tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 12:21
tak, wszyscy odpowiadają za kredyt solidarnie, bank może sobie wybrać tego, który będzie regulował zobowiązanie jeżeli główny kredytobiorca "zapomni" spłacać kredyt
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 9:47
Wychodzi na to, że nie warto poręczać nikomu kredytu. Ewentualnie trzeba dopilnować, aby uowa z bankiem była korzystna. Czy Możemy liczyć na to, że bankowy doradca podsunie nam odpowiednie rozwiązania, jak choćby tę klauzulę o wykorzystaniu innych możliwości spłaty kredytu w pierwszej kolejności, czy raczej powinniśmy sami o tym pamiętać? Z jednej strony to może być działanie na szkodę banku, ale wydaje mi się, że dzięki takim praktykom banki budowałyby sobie pozytywny pr.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 9:54
generalnie treść umów kredytowych jest nienegocjowalna, jeżeli bank wymaga poręczyciela do kredytu to znaczy, że główny kredytobiorca nie gwarantuje jego terminowej spłaty i stąd potrzebny jest poręczyciel

w sytuacji, gdy kredyt nie jest spłacany, trafia do windykacji i ew. egzekucji, w praktyce zobowiązane jest ściągane z tego od kogo najłatwiej je wyegzekwować, kredytobiorca, współkredytobiorca, poręczyciel odpowiadają za zobowiązanie SOLIDARNIE!

pamiętajcie o tym zanim komuś poręczycie kredyt
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ankaba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 10:09
Czy sytuacje takie,ze ktoś nie spłaca kredytu i musi to robić poręczyciel są częste?


Mam jeszcze drugie pytanie. Brat mój wybiera się na studia od października i bedzie chciał wziąc kredyt studencki. Rodzice nie będą w stanie mu poręczyć ponieważ nie mają zdolności kredytowej.Ja również nie za bardzo .Czy taki kredyt można jest wziać bez poręczenia?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.4.2015 10:36
ankaba napisał
Czy sytuacje takie,ze ktoś nie spłaca kredytu i musi to robić poręczyciel są częste?


Mam jeszcze drugie pytanie. Brat mój wybiera się na studia od października i bedzie chciał wziąc kredyt studencki. Rodzice nie będą w stanie mu poręczyć ponieważ nie mają zdolności kredytowej.Ja również nie za bardzo .Czy taki kredyt można jest wziać bez poręczenia?

Zalazłem takie info: Bank Gospodarstwa Krajowego w roku akademickim 2014/2015 poręczał kredyt studentom, których dochód na osobę w rodzinie - liczony zgodnie z rozporządzeniem MNiSW- nie przekroczy kwot (netto) wymienionych poniżej.
Poręczenie wynosi: 100% wykorzystanej kwoty kredytu dla: studentów, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 600 zł, studentów, którzy zostali pozbawieni całkowicie opieki rodzicielskiej (sierot) lub jako pozbawieni częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej umieszczeni byli w rodzinie zastępczej, placówce opiekuńczo-wychowawczej rodzinnej, socjalizacyjnej albo resocjalizacyjnej z wyłączeniem placówek resocjalizacyjnych prowadzących działalność w formie całodobowej turnusowej lub okresowej - bez względu na dochód (nie przekraczający jednak kwoty dochodu ogłoszonej przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, uprawniającej do otrzymania kredytu w danym roku akademickim).
70% wykorzystanej kwoty kredytu studenckiego dla studentów, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1000 zł.
Cytuj
Odpowiedź