• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak sprzedać samochód kupiony na kredyt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.3.2015 9:42
Czy możemy zupełnie dowolnie sprzedać auto kupione na kredyt? Jakie są zasady? o tym tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.4.2015 17:29
No to od teraz przy zakupie używanego samochodu będę się mu na pewno lepiej przyglądał. Gdzie można sprawdzić, czy samochód nie jest zastawem bankowym? Jest jakiś rejestr w internecie? Dotąd o tym nie wiedziałem i aż mi skóra cierpnie na myśl, że ktoś mógłby mi wcisnąć samochód z kredytem. Myślę, że takie rzeczy powinny być ujmowane w umowie kupna-sprzedaży. Czy jest gdzieś taka regulacja?
Cytuj
pozyczkasa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 12:07
Arias napisał
No to od teraz przy zakupie używanego samochodu będę się mu na pewno lepiej przyglądał. Gdzie można sprawdzić, czy samochód nie jest zastawem bankowym? Jest jakiś rejestr w internecie? Dotąd o tym nie wiedziałem i aż mi skóra cierpnie na myśl, że ktoś mógłby mi wcisnąć samochód z kredytem. Myślę, że takie rzeczy powinny być ujmowane w umowie kupna-sprzedaży. Czy jest gdzieś taka regulacja?

w dowodzie rejestracyjnym bank wpisuje się jako współwłaściciel dlatego nie powinno być problemów. Zawsze warto to sprawdzić.
Cytuj
http://kredyt-portal.pl
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 18:35
Skoro taki zapis jest w dowodzie to całe szczęście, bo przynajmniej ogranicza to możliwość nieświadomego kupna takiego pojazdu.
Czy jednak taki zakup w ogóle się opłaca? Czy ludzie, którzy tak w istocie nie są właścicielami pojazdu na pewno o niego dbają jak należy? Może ktoś kupił taki pojazd i mógłby się wypowiedzieć?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 21:55
jeżeli kupujesz auto na kredyt to również jesteś jego właścicielem, jeżeli nie dbasz o swoją własność to trudno - masz do tego prawo, przecież po spłacie kredytu zapis w dow. rej. lub karcie pojazdu zostanie usunięty i co wtedy?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 7:37
Przecież kredytując auto, na początku jesteśmy niepełnymi, al po jakims czasie pełnoprawnymi właścicielami auta. Jak mozna więc nie dbac o taki samochód? Troche inaczej sprawa wyglada z leasingiem, ale tutaj wymagane sa wszelkie mozliwe ubezpieczenia itd., wiec nie ma mozliwosci o niego nie dbac.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 10:26
kysan napisał
Czy ludzie, którzy tak w istocie nie są właścicielami pojazdu na pewno o niego dbają jak należy?

Są współwłaścicielami to raz, a dwa to nawet jeśli nie spłaciłbyś kredytu wtedy bank odbiera auto, ale po cenie jaką jest obecnie wart (czyli poobijane, zasyfione auto będzie dużo mniej warte, a Ty będziesz musiał dopłacić brakującą różnicę)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 11:08
A jak to jest z leasingiem? Można na firmę wykupic sobie samochód, który na przykład był leasingowany przez poprzedniego właściciela a potem odebrał je mu bank?

Czy wa takim przypadku możemy liczyć na lepszą cenę praktycznie nowego samochodu?

Pytam się ponieważ planuję kupić auto na firmę i zastanawiam się czy lepiej jest rozejrzeć się za leasingiem nowego samochodu czy używanego ?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 12:16
Leasing to głównie korzyść w optymalizacji podatkowej (wrzucanie w koszty rat leasingu, w kredycie możesz tylko część odsetkową), kosztowo pomiędzy nimi są niewielkie różnice.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 14:06
Zwlaszcza, ze teraz na rynku sa kredyty, w ramach których po kilku latach oddajesz auto i bierzesz kolejne, to coraz bardziej przypomina wlasnie leasing.
Cytuj
Odpowiedź