• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ustawa antylichwiarska

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

22.4.2015 14:30
Dorzuca jakies prowizje i inne opłaty i juz koszty rosną.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 16:00
Gość napisał
Dorzuca jakies prowizje i inne opłaty i juz koszty rosną.

Np. opłata w postaci kilkudziesięciu złotych za przesyłanie monitów odnośnie zadłużenia.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 8:06
Ale ze ludzie sie ciagle daja na to nabierac. Przeciez kazdy ma telewizor, internet, mozna sobie poczytac jakiesa na prawde koszty tych wspaniałych pozyczek.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.4.2015 8:54
Potrzebuja pieniedzy, nie maja zdolnosci to biora. Nie ma sie co dziwic.
Cytuj
Malwian

Niezarejestrowani

7.7.2015 13:45
Akurat właśnie omawiane są ostatnie poprawki do nowej ustawy antylichwiarskiej. Wynika z nich, że do kosztów pozaodsetkowych będzie wliczane WSZYSTKO, łącznie z np. obłsugą domową.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 16:05
Malwian napisał
Akurat właśnie omawiane są ostatnie poprawki do nowej ustawy antylichwiarskiej. Wynika z nich, że do kosztów pozaodsetkowych będzie wliczane WSZYSTKO, łącznie z np. obłsugą domową.
To akurat bardzo dobrze, nie bedzie juz tak łatwo ludzi oszukiwać.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 9:19
kacper napisał
Malwian napisał
Akurat właśnie omawiane są ostatnie poprawki do nowej ustawy antylichwiarskiej. Wynika z nich, że do kosztów pozaodsetkowych będzie wliczane WSZYSTKO, łącznie z np. obłsugą domową.
To akurat bardzo dobrze, nie bedzie juz tak łatwo ludzi oszukiwać.


Nie chciałbym być złym prorokiem ale moje 23 letnie doświadczenie w bankowości pozwala mi zauważyć, że "Polak potrafi" i każdą kolejną ustawę "da się obejść".
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
achodak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 9:49
W każdym razie będzie to trudniejsze, a to już krok do przodu.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 9:57
nastor napisał
Myślę, że lepiej niż ustawa zapobiegałoby wpędzaniu obywateli w pętlę zadłużeń lepsza edukacja. Dlaczego tyle osób bierze chwilówki? BO wielu nawet sobie nie zdaje sprawy, że jest to coś innego niż pożyczka w banku. Nawet jeśli przeczytają umowę, to niewiele z niej wyciągną, bo zwykle jest napisana w podobny sposób jak cytowane zdanie powyżej.
Jedyne, co rozumieją to często wysokość rat, a i te rzadko przeliczają i porównują z otrzymaną kwotą.
Moim zdaniem jakieś podstawy bankowości i prawa powinny być przedmiotem szkolnym już od gimnazjum, a na pewno liceum. Bo niestety, ale ani na Wosie ani na przedsiębiorczości nie ma takich, przydatnych rzeczy.


pełna racja. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze i bardziej złożone propozycje inwestycji i kredytów, natomiast wiedza społeczeństwa nt. finansów nie rośnie wystarczająco szybko. Odpowiednie programy informacyjne ostrzegające przed konsekwencjami zaciągania pewnych kredytów czy zakupu niektórych inwestycji (jak tych blokujących środki an 10-15lat) o wiele lepiej zdałyby egzamin. Edukacja finansowa ludzi (od szkoły) powinna być po stronie rządu, bo przecież nie po stronie instytucji/sprzedawców..
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 10:17
Ja również zgadzam się z przedmówcami, którzy piszą o edukacji finansowej. Żadna ustawa niewiele wniesie, jeśli zapotrzebowanie na pożyczanie pieniędzy będzie rosło. Ludzie są dzisiaj niecierpliwi i chcieliby mieć wszystko naraz. Ja sam pamiętam lata 60 i 70, jak ludzie się dorabiali. Ale jeśli kupowali coś na kredyt, to po jego spłacie kupowali rzecz następną. Obecne pokolenia dział zupełnie inaczej. Chce mieć wszystko od razu. Sam miewam klientów, którzy kredyt czy pożyczkę biorą pod wpływem swoich znajomych. Pewna klientka, już zadłużona przyszła do mojego biura po pożyczkę, bo chciała kupić kamerę. Pytam jej po co? Na co ona odparła, że spotkała na drodze koleżankę, rozmawiały o urlopach i ta moja klientka powiedziała, że jedzie nad morze z dziećmi. Koleżanka spytała - a masz kamerę?. Nie masz? I jedziesz nad morze bez kamery. No to ta nie namyślając się przybiegła szybko po pożyczkę, żeby zdążyć załatwić sprawę, bo następnego dnia miała jechać. A potem zostaje dług i leżąca w kącie kamera, która potem jest praktycznie nieużywana. Na rynku jest obecnie wiele publikacji książkowych, które mówią o edukacji, inteligencji finansowej, min. Roberta Kiyosaki, rodzimego trenera Andrzeja Fesnaka i wielu innych. Ale tą edukację trzeba zacząć już od szkoły podstawowej, bo myślę, że starsze pokolenie będzie miało trudności w zrozumieniu zasad rządzących finansami osobistymi.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź