• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przedawnienie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 16:22
W jaki przypadkach i w jaki sposób możemy zgłosić przedawnienie? O tym tutaj. Zgłaszali Państwo kiedykolwiek? Z jakim efektem? Myślą Państwo, że to częsta praktyka?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 10:06
Dla mnie to w ogóle jest dziwna praktyka. Pozwala dłużnikom wyłudzać pieniądze. Wydaje mi się, że w tym przypadku prawo działa na niekorzyść obywateli. ktoś może sobie założyć, że nie odda pieniędzy, które pożyczył i liczyć na przedawnienie. A tak chyba nie powinno być. Jestem ciekaw ile osób z czegoś takiego korzysta. Taka ustawa tak naprawdę uderza w ludzi, którzy zawierają ugody i chcą oddać dług, którego narobili, a cwaniaczkom otwiera pole do popisu. 2 czy 3 lata to nie jest niewiadomo jak długi okres, pewnie nie jeden w ten sposób uniknął odpowiedzialności.
Cytuj
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 11:32
Myślę,że rzadko kiedy ma się okazję do skorzystania z przedawnienia. Firmy, w których się zadłużyliśmy praktycznie zawsze znajdą sposób na to aby odebrać nam pieniądze. W końcu dużo się słyszy o osobach, które jakieś 10 lat temu wzięły kredyt a obecnie narósł do niebotycznych rozmiarów.
Poza tym aby zostało ono uznane czeka nas długa sprawa w sądzie.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 11:51
No muszą być jakies podstawy prawne, że jednak taka instytucja jak przedawnienie ma racje bytu. Ale tez tak jak piszecie instytucje nie pozwalają łatwo, żeby długi zdążyły się przedawnić, no i dobrze. Należnosci trzeba regulować i już.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 15:24
Kto niby czeka na przedawnienia? 10 lat zyc z długami i czekac czy wejdzie komornik dzis czy za tydzien?
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 17:56
Ja mam znajomego, który nabrał pożyczek, wyjechał za granicę i to nie do Unii tylko gdzieś na Ukrainę i wrócił po kilkunastu latach. Teraz właśnie pownosił o przedawnienie do sądu i wygląda na to, że mu się uda, przynajmniej w dwóch z trzech przypadków. Po prostu banki nie bardzo mogły go zlokalizować, bo zdążył mieszkanie sprzedać i się wymeldować przed wyprowadzką, a za granicą też za bardzo legalnie to chyba nie przebywał. Tak się robi interesy, jak stwierdził.
Cytuj
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2015 9:11
Można się o to starać. Niemniej te 10 lat za granicą gdy w Polsce ma się długi musiało być bardzo ciężkie. Jeśli nie płacisz na przykład długów czy alimentów potrafią Ci zabrać dowód, paszport. Ty żyjesz w innym kraju, bez ubezpieczenia. Musisz pracować na czarno ( a już niewiele osób chce tak zatrudniać pracowników).
Mam takiego znajomego. Pracuje już ponad 20 lat na czarno w UK bo nie płacił alimentów. Niby mógłby wnieść o przedawnienie ale chyba już mu sie nie chce.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2015 9:36
Cięzkie? Mając długi spokojnie sobie zarabiał. Prawo prawem, ale takie zachowanie, jesli można to traktować w takich kategoriach, na pewno nie jest przyzwoite.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 11:03
Jest to jakieś rozwiązanie ale wiadomo nie dość że nie zgodne z prawem to jest to swego rodzaju banicja, 10 lat to nie przelewki.
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 13:36
Zawsze takie przedawnienie może się anulować gdy dłużnik nawiążę jakąkolwiek formę ugody.
Cytuj
Odpowiedź