• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak wymieniać pieniądze za granicą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 9:36
Za dwa miesiące jadę do Francji na wakacje. Spędzę tam prawdopodobnie miesiąc. Rodzice powiedzieli, że będą mnie wspomagali finansowo. Zastanawiam się w jaki sposób powinni mi przesyłać pieniądze by nie płacić zbyt dużej prowizji i żeby nie trzeba było za bardzo cudować ze złotówkami. Wybrać Western Union czy Kantor internetowy?
Cytuj
wiktor111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 11:52
Może weź ze sobą kartę walutową? Rodzice wpłacaliby ci pieniądze na Polskie konto. Western Union też nie jest złym pomysłem. Z tym kantorem internetowym nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi... Miałbyś tam wymieniać pieniądze na euro tak? Napisz dokładniej o co chodzi.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 13:21
Western Union to szybki i prosty sposób przesłania pieniędzy za granicę. Gdy byłam w Anglii wysyłałam rodzinie wypłatę tylko przez WU. Z konta na konto się nie opłaca bo prowizja jest ogromna. Karta walutowa nie jest złym pomysłem, nie wiem tylko w jakim banku można ją sobie wyrobić. Wie ktoś może?
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 19:45
Moim zdaniem Western Union to chyba najpewniejsze rozwiązanie. Rodzicie mogli by w Polsce wymienić Ci pieniądze i wysłać Ci tam już wymienione. Na pewno lepiej ich to wyniesie jak wymienia pieniądze w kantorze niż w banku tam jest lepszy przelicznik.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 21:22
nawet nie próbuj przekonać ich do tego zeby przelewali Ci pieniądze na konto. Ja sie raz na cos takiego załapałam. Chciałam przesłać rodzicom do Polski pieniądze, własnie w Francji jak dotarły na ich konto i mam powiedziała ile przyszło to za głowę sie złapałam jaki tam był przelicznik i jaka naliczyli sobie prowizje.
Cytuj
Manana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 22:59
Przelewy z konta polskiego an zagraniczne całkowicie odpadają. Wiadomo ze we Francji nie ma polskich banków wiec tam pieniędzy tak nie wyciągniesz. A może macie konto w banku który ma swój odpowiednik w Polsce, wtedy chyba takie przelewy wychodzą taniej. Musiałabyś się upewnić czy cos takiego jest.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 7:47
Pozostaje Wam Western Union. U nich chyba najlepiej zrobić przelew. Rodzice mogą też dać ci odpowiednią sumę pieniędzy przed wyjazdem, żeby zaoszczędzić na przelewach. Myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Ja kiedyś robiłam przelew za granicę i prowizja pochłonęła ponad połowę.
Cytuj
Tataraka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 9:16
No prowizje przy przelewach za granice sa kosmiczne,Nie myślałam że sumy mogą być tak duże. Ale widać banki musza na czymś zarabiać. A rodzice nie moga od razu dać Ci całej potrzebnej kwoty? Wtedy nie miała byś problemów z tymi wszystkimi przelewami za granice.
Cytuj
Eliza2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:34
Właśnie to było by bardzo dobre rozwiązanie. Twoi rodzice nie byli by na tym tacy stratni. Pogadaj z nimi że lepiej zrobią jak dadza Ci od razu cała kwote. Cześć możesz mieć w gotówce a cześć na karcie i płacić za niektóre rzeczy kartą. Nie stawiaj tylko ja jedna formę płatności.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 14:43
To bardzo dobry pomysł! Niech rodzice dadzą ci gotówkę do ręki Na kartę też możesz część wpłacić. Wszyscy na tym dobrze wyjdziecie. W końcu jedziesz tylko na miesiąc a nie pół roku i możesz mieć pieniądze przy sobie. Tylko ich dobrze pilnuj, żeby nikt cię nie okradł.
Cytuj
Odpowiedź