• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

koszty pozaodsetkowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 9:39
powinni przeczytać, ale przecież nie można ich zmusić...

jak ktoś dostanie dokumenty wcześniej, podpisze że się zapoznał, a po jakimś czasie "budzi się" że czegoś nie wiedział, nie zrozumiał to jest dla mnie niepoważny
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 12:16
Problem może nawet nie tkwi, ze nie czytają, ale nie rozumieją. Może te umowy powinny być bardziej przystępnym językiem pisane? Ja mam taką przypadłosc - pewnie przez zawdó wykonywany, ze wszytsko czytam po 5 razy. Jak mi ktos podsunie umowe 30 stronicową i nie pozwala jej zabrać do domu, zapoznać sie to mi sie wydaje podejrzane i tym bardziej nie podpisuje.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 12:50
to przecież można pójść do znajomego, kogoś z rodziny kto wyjaśni wątpliwości; najczęściej robię to ja lub pracownik banku, ale jeżeli ktoś nie ma pytań i podpisuje to sprawa wydaje się prosta
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 13:59
Przed podpisaniem zgłosił bym się do 2-3 niezależnych doradców. Warto wydać parę zł więcej ale mieć pewność co podpisujemy.
Szczególnie jeśli taka nie wiedza będzie nas karać przez wszystkie lata kredytu.
Cytuj
Davidas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 8:24
A ja niekoniecznie. Wszystko masz w umowie. Trzeba po prostu przeznaczyć trochę czasu i przeczytać. Ewentualnie jeśli nie rozumiesz niektórych zapisów to można na przykład dopytać się dokładniej tutaj, na forum.
Kilku doradców to moim zdaniem trochę strata czasu... Nie sądzisz?

Waracając do kosztów pozaodsetkowych to w obecnej dobie są one głównym źródłem dochodu banków. Oprocentowanie musi być niskie to banki rekompensują to sobie w inny sposób.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 9:28
Antoni napisał
Przed podpisaniem zgłosił bym się do 2-3 niezależnych doradców. Warto wydać parę zł więcej ale mieć pewność co podpisujemy.
Szczególnie jeśli taka nie wiedza będzie nas karać przez wszystkie lata kredytu.


o umowie rozmawiasz ze swoim doradcą i ew. z osobą, z którą będzie podpisanie umowy w banku, możesz też zapytać znajomych, napisać na forum...jak będę miał wolną chwilę to wyjaśnię (lub ktoś inny)

po co chcesz iść do 2-3 innych doradców? za tłumaczenie zapisów umów nikt im nie płaci, mają swoich klientów i swoje sprawy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 10:10
Ostatnio przejrzałam sobie ulotki ze skrzynki. Było bardzo wiele promocji firm pożyczkowych i patrzyłam sobie,ze wszystkie reklamują niskie oprocentowanie.1% , 5% :) ALe za to prowizja jest bardzo wysoka. Przy kwocie 9000 zł może być to jakieś 900 zł.
Swego czasu rekord pobił Alior Bank gdy przy kwocie pożyczki 10 000 dawał prowizję 3000 zł. Co podchodzi już nie pod bank ale pod lichwę.
Wszystko pięknie wygląda na reklamie ale własnie.Warto jest się wczytywać w ten drobny druczek.

Co do tych 2-3 doradców to sama bym się w to nie bawiła. Już lepiej jest napisać pytanie na forum.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:25
No jesli ktos wezmie kredyt bankowy z tak wysoka prowizją to juz musi byc geniuszem. irmy pozabankowe to wiadomo, ze na tym zarabiaja. A czy to bankowy czy nie doradca... Wiele zalezy tez od uczciwosci danego doradcy, tego czy nie chce nam po prstu czegos wcisnac.
Cytuj
Odpowiedź