• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

koszt przewalutowania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 9:56
Przewalutowanie ma pomoc obniżyć koszty kredytu. A ile może ono kosztować i czy się opłaci? o tym tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 9:16
Moim zdaniem w chwili obecnej dla frankowców przewalutowanie to byłaby najgorsza możliwa opcja. Frank szwajcarski jest nadal bardzo wysoki.
Niby opcja jest kusząca bo jak czytam sobie w artykule wiele banków oferuje darmowe przewalutowanie ale sama raczej bym się na to nie zdecydowała. NIe wiemy co będzie. Może cena franka szwajcarskiego spadnie ?
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 10:06
winka napisał
Moim zdaniem w chwili obecnej dla frankowców przewalutowanie to byłaby najgorsza możliwa opcja. Frank szwajcarski jest nadal bardzo wysoki.
Niby opcja jest kusząca bo jak czytam sobie w artykule wiele banków oferuje darmowe przewalutowanie ale sama raczej bym się na to nie zdecydowała. NIe wiemy co będzie. Może cena franka szwajcarskiego spadnie ?
Przeciez wciąż spada, anikowali wtedy ze niby zostanie po 5zł, a teraz jest poniżej 4 zł. Nie ma obaw. Pytanie jest czy za jakis czas znów nie wzrośnie. Jeśli kredyt jest na kilkadziesiąt lat.
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 10:38
NIby tak ale jednak poczekałbym trochę . Taki wysoki frank nie jest korzystny dla gospodarki Szwajcarii poniewaz normalnie nikt nie chce juz kupować ich produktów.Cierpią na tym marki Szwajcarskie tak wiec jestem zdania,że cena franka na pewno bedzie jeszcze spadać.
Poza tym obecnie rata frankowców nie jest aż taka wysoka.
Nie warto jest działać na szybko.
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 12:12
Kurs franka - 3,9101, lekko w górę, ale wciąż poniżej 4 zł. Mam pytanie (retoryczne): Czy biorąc kredyt walutowy nikt im nie mowil o ryzyku walutowym? Czy biorac kredyt na 20-30 lat nie zastanawiali się nad tym. Nie mogę tego pojąć.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 15:14
Pewnie były jednostki, które rzeczywiście nie widziały, w co się pakują, ale na pewno większość z tych kilkuset tysięcy doskonale zdawała sobie sprawę ze swoich działań. Takiego kredytu nie brali ludzie biedni.
Po prostu nagle zaczęło im się źle dziać, to wyczuli okazję i starają się urwać jak najwięcej. A rozkręcając aferę mogą liczyć na łagodniejsze traktowanie. Ja rozumiem, że jak im nagle rata podskoczyła dwukrotnie to mógł to być dla kogoś problem, ale chyba wiedzieli, że muszą się liczyć z ryzykiem. Zresztą już jest prawie po krzyku, frank spada, tylko teraz każdy się przekonał, że kredyty w obcych walutach nie zawsze są tak korzystne, jak wszyscy myśleli.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 15:28
kredyty w walutach obcych mogą być korzystne, ale też są ryzykowne (działa ta sama zasada co przy inwestycjach, jak ktoś chce zarobić to musi ponieść ryzyko)


CHF spadł a stopy procentowe nadal mocno ujemne, za chwile się okaże że raty są niższe niż przed tym "krachem"
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 8:30
Dlatego też obecnie jest tak cicho o frankowcach w mediach. Jeśli sytuacja jest stabilna, korzystna to oczywiście nikt o tym nie mówi ;) Jeśli stopy procentowe znów pójdą do górę temat w mediach się znowu pojawi. OBecnie mają tam inne tematy zainteresowań.
Ja również jestem zdania,że obecnie przewalutowanie się nie opłaca. Jeśli brałeś kredyt w określonej walucie to potem w tej walucie spłacaj go do końca.
Czy przewalutowanie może się kiedykolwiek opłacić ?
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 11:45
Lepiej jest poczekać jeszcze trochę, jak pisał estimo frak raczej będzie nadal spadał i nie spodziewam się krzyków frankowiczów w najbliższym czasie.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:20
Tak na prawde to trudno przewidziec kurs, teraz spada, a jesli cos sie wydarzy na arene miedzynarodowej to moze sie to zmienic. Ja bym cierpliwie czekal.
Cytuj
Odpowiedź