• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Formy zabezpieczenia spłaty kredytu samochodowego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:31
Zaciągając kredyt samochodowy bank będzie od nas wymagał różnego rodzaju zabezpieczeń. Jakich? O tym tutaj. A Państwo, z którymi z nich spotkali się dotychczas?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:47
Cesja praw z polisy AC jest faktycznie najczęściej stosowana, i w smie zasadnie w razie gdyby cos sie stało to mamy bezpieczna sytuacje. Nie musimy tak bardzo sie martwic o formalne sprawy, wszytsko jest wtedy jasne.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:54
no chyba, że wartość kredytu przekracza kwotę jaką uzyskasz z ubezpieczenia, wtedy przy kradzieży do tego interesu musisz dopłacić...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:58
Nad tym nie pomyślałem. Ale w przypadku takich zdarzeń trzeba sie liczyć z rożnymi scenariuszami. A to już zawsze jakieś zabezpieczenie.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 13:46
Tez jestem zdania, ze takie zabezpieczenia to norma. Jesli splacamy kredyt to nie mozemy sie czuc pelnoprawnym wlascicielem. Podobnie jak z hipoteka. Moi znajomi maja nawet w zwyczaju mowic, jesli splacaja kredyt hipoteczny, ze to nie sa ich mieszkania, ale banku. I cos w tym niestety jest.
Cytuj
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 13:59
Ja dotąd spotkałam się tylko z zastawem rejestrowym. Zresztą to nawet logiczne, że bank może nie zgodzić się na sprzedaż auta, które nie zostało spłacone. W końcu w razie czego może mieć nadzieję, że spłatę odzyska właśnie zajmując samochód, a jak właściciel go sprzeda, to te szanse maleją.
Ale z tym depozytem karty pojazdu to mnie zdziwiło. Czyżby nie była ona potrzebna do czegoś innego poza sprzedażą?
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 8:54
aleca napisał
Ja dotąd spotkałam się tylko z zastawem rejestrowym. Zresztą to nawet logiczne, że bank może nie zgodzić się na sprzedaż auta, które nie zostało spłacone. W końcu w razie czego może mieć nadzieję, że spłatę odzyska właśnie zajmując samochód, a jak właściciel go sprzeda, to te szanse maleją.
Ale z tym depozytem karty pojazdu to mnie zdziwiło. Czyżby nie była ona potrzebna do czegoś innego poza sprzedażą?
Trzeba ją mięc gdy np. przystosowujesz auto do zasilania LPG, zmieniasz dow. rejestracyjny. Ale podejrzewam, że tego i tak nie zrobisz splacając kredyt.
Cytuj
Odpowiedź