• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy bank może odmówić przyjęcia zniszczonych banknotów?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 13:50
Spotkałem się dziś z taką nieprzyjemną sytuacją. Okazało się, że mam w portfelu uszkodzony banknot stuzłotowy (jest przedarty w tylnej części, zaraz za podobizną króla, konkretnie tak w jednej trzeciej tego złotego znaczka. Pani w sklepie nie chciała mi tego przyjąć, więc poszedłem do pierwszego lepszego banku i chciałem wymienić. Niestety usłyszałem, że nie mogą mi wypłacić pełnej wartości tego nominału. Czy mieli rację?
W jakich wypadkach bank może tak postąpić? A może to jakieś wewnętrzne zagrania, bo nie jestem ich klientem?
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 9:45
Znalazłem taka informację: Zgodnie z wydanym przez prezesa Narodowego Banku Polskiego Zarządzeniem nr 1/2003 z 15 stycznia 2003 roku, każdy bank działający na terenie naszego kraju ma obowiązek przyjęcia od nas zniszczonych banknotów i monet, i przesłania ich do NBP. Po ich weryfikacji przez Narodowy Bank Polski i przesłaniu informacji zwrotnej bank wymienia je klientowi.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 11:06
remi napisał
Znalazłem taka informację: Zgodnie z wydanym przez prezesa Narodowego Banku Polskiego Zarządzeniem nr 1/2003 z 15 stycznia 2003 roku, każdy bank działający na terenie naszego kraju ma obowiązek przyjęcia od nas zniszczonych banknotów i monet, i przesłania ich do NBP. Po ich weryfikacji przez Narodowy Bank Polski i przesłaniu informacji zwrotnej bank wymienia je klientowi.


Dobrze, dobrze tylko czy nie jest tak że przy wymianie tych banknotów klient na tym traci, czy jednak dostaje nowe banknoty o tej samej wartości?. Bo pamiętam że kiedyś miałem takie banknoty i oddawali tylko połowę wartości. Nie wiem jak teraz.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 11:42
Oddają połowę wartości jeśli banknot jest uszkodzony w więcej niż połowie. Na przykład jak przyniesiesz połowę banknotu to muszą Ci oddać połowę.
W przypadku drobnych uszkodzeń wydaje mi się, że wymiana powinna być bezpłatna. W końcu wiele uszkodzonych banknotów krąży po Polsce.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 14:02
Tak w przypadku drobnych uszkodzeń powinny być darmowe wymiany banknotów.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 17:06
wszystko zależy od tego jak taki zniszczony banknot wygląda + jeżeli w banku nie chcą go przyjąć to zawsze można pójść do emitenta czyli NBP
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 16:38
Zapraszam do artykułu na ten temat tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 14:16
Strasznie skomplikowana ta procedura, ale jak komus zalezy to da się.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 14:58
W takiej sytuacji mniejszych kwot w ogole nie oplaci sie oddawac. A przeciez zniszczonych nie niesiemy po 10 banknotów, tylko jeden czy dwa. Paranoja.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 12:06
To moze troche nazbierac i zaniesc?:D
Cytuj
Odpowiedź