• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

shadow banking

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 12:12
Shadow banking - co kryje się za tą tajemniczą nazwą? Parabanki, instytucje parafinansowe, pozafinansowe, naciągacze, oszuści? A moze po prostu w prawie wciąż za mało regulacji? O tym tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 12:40
Nazwa faktycznie ładna, ale tak na prawdę i co z tego. Wszyscy wiedzą, że parabanki to tylko parabanki. Tak sobie myślę, że moze i dobrze, że bya ta caa afera z amber gold. Może dzięki temu trochę się ludziom oczy otworzyły...
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 13:21
Raczej ludzie oczy mają nadal zamknięte. Pierwsze co robi typowy dłużnik to myśli o pożyczce lub jakimś kredycie bez BIK. Smutne.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 7:56
Nie ma zdolnosci to o tym mysli. Ludzie sie brzytwy chwytaja, chociaz tez czasem po prostu ida na łatwiznę, bo szybciej i miej zawracania glowy.
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:04
Mnie zawsze zastanawiało po co pożyczać pieniądze, jeśli nie mamy z czego ich oddać? Jeśli wiem, że w tym miesiącu nie mam pieniędzy i w następnym też nie będę miała, to nie idę do banku ani parabanku, tylko szukam dodatkowej pracy, albo ewentualnie idę do rodziny i tam proszę o pożyczkę.
A jak wiem, że za miesiąc będę miała pieniądze i będę je mogła oddać, ale są mi potrzebne teraz to idę do banku, w którym mam konto i zwykle dostaję kredyt. Albo kartę kredytową.
Nigdy nie odważyłabym się wziąć pożyczki w parabanku, choćby nie wiem jak zachęcali. Wy im ufacie? Ja na pewno nie! Zresztą z bankiem, w razie jakichś trudności ze spłatą można iść na ugodę jakąś, a z takim tworem chyba nie...
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:24
Ugoda z bankiem? Jeśli już dojdzie do komornika itd. to trudno będzie iść na ugodę. Są rożne sytuacje w życiu niestety.
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:44
Nie sądzę,że ludziom otworzyły się oczy. Jestem zdania,ze cała ta branża,że tak to nazwę będzie się nadal prężnie rozwijała.
W przypadku Amber Gold straty ponieśli nie biedni ludzie ale bogaci. Niektórzy inwestowali tam po kilka milionów złotych. Byli bardzo pazerni ponieważ amber gold oferowało im 10% zysku rocznie Lokaty jedynie 5-6% zysku.
Potem się na tym przejechali ponieważ pieniądze znikły. I prawdopodobnie ich nie odzyskają.
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:26
Gdy dojdzie do komornika to faktycznie trudno o jakąkolwiek ugodę z wierzycielem. Ludzie myślą krótkotrwale, biorą pożyczkę mówiąc sobie, że później będą się martwić jej spłatą. A w tym czasie oprocentowanie ich zeżre. Gdy naprawdę ktoś potrzebuje jakiegoś 1000 zł to lepiej pożyczyć u kogoś z rodziny.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:45
Takim osobom juz nawet rodzina nie chce pozyczac:D a tak szczerze mowiac, to jest ciekawy temat moze nawet i dla psychologow. powinni zrobic jakies dobre badania: dlaczego ludzie biora chwilowki? Mysle, ze wyszloby ze dlatego, ze najpierw biora, potem mysla.
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:55
Haha :D. Nie głupie, sądzę że stwierdziliby nowe uzależnienie: chwilówkoholzim.
Cytuj
Odpowiedź