• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zapłacisz za rozmienianie pieniedzy w banku

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 13:04
Według UOKiK zgodnie z ustawą o cenach to konsument powinien mieć odliczoną odpowiednią ilość pieniędzy za zakup towaru lub usługi. Dlatego też banki maja prawo i pobierają opłaty za wymianę pieniędzy. Ile? O tym tutaj.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.3.2015 16:05
A to ciekawe! Ludzie raczej sądzą, że to sprzedawca powinien mieć wydać i raczej rzadko kiedy domagają się tego w kulturalny sposób.
Ale też raczej nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby pójść rozmieniać pieniądze w banku. Z jednej strony usługa jak każda inna i nie powinno dziwić, że jest za nią pobierana opłata. Ale patrząc z drugiej strony na pewno nie nastawia to człowieka pozytywnie do tej instytucji.
A nie wiecie może czy w drugą stronę też to działa? Czy są jakieś opłaty, gdy chcemy zamienić drobne pieniądze na grubsze?
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.3.2015 18:41
Owszem, za zamienienie drobnych pieniędzy na większe nominały banki również liczą sobie opłatę. Ale nie wiem dlaczego, to znaczy, czy ma to jakieś wytłumaczenie na przykład w trudniejszej obsłudze bilonu. Może ktoś z was wie, o co w tym chodzi?
Sama chciałam kiedyś tak wymienić drobne, których się u mnie nazbierało sporo, aczkolwiek i tak nie była to jakaś wielka suma, bo około 50 złotych w 1, 2 i 5 groszówkach, a w banku krzyknęli mi za to 15 złotych. Więc poszedłem do sklepu, gdzie ekspedientka bardzo chętnie mi wymieniła.
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 8:37
W sklepie bardzo chętnie Ci rozmienia. Tam można powiedzieć,że cierpią na niedomiar niewielkich nominałów.Natomiast w banku nie przepadają za takimi pieniędzmi.
Pamiętam,ze swego czasu wybrałem się do Deutsche Banku z paczką nominałów po 1 gr oraz 5 gr ( prowadzę własną firmę uslugową tak więc czasami trochę się tego nazbiera). Chciałem nie rozmienić ale po prostu wpłacić na konto. Osoba, która mnie obsługiwała na początku powiedziała,że to niemożliwe.
Musiałem w końcu interweniować u kierownika. Okazało sie,że muszą mi to przyjąć ( za opłatą 5 zł bo tyle kosztowała wtedy wpłąta kasy na konto w oddziale banku).
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 8:41
1 gr czy 100 zł to wszystko są pieniądze i w dodatku oficjalny środek płatniczy. Bank nie może sobie wybierać czy przyjmuje banknoty czy/lub monety.

Natomiast rozmienianie pieniędzy to już usługa więc dlaczego miałaby być bezpłatna?

ps
zupełnie nieopłacalne jest wpłacanie bilonu w banku w pieniądzu zagranicznym, jak dobrze pamiętam to prowizja wyniesie 60% (jest zaporowa)!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 15:52
Normalnie poświęcają swój czas i energie na przeliczenie takich pieniędzy nawet zakładając że były to w twoim przypadku same 5gr to pracownik miał do przeliczenia 1000 monet (a było ich więcej bo sama napisałaś że w 1,2 i 5gr).
Ja bym się dziwił jak by to zrobił z przyjemnością i uśmiechem na ustach. Płacisz za usługę.
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 16:26
Właśnie w sklepach zawsze chętnie od tak rozmieniają, gdyż tam jest zapotrzebowanie na drobne nominały. Najprostsze wyjścia są najłatwiejsze.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 16:53
Miejmy na uwadze, ze to jest usługa. Ktos musi te pieniadze przyjąć, policzyć, rozmienić. Co prawda ja pamiętam jeszcze czasy, gdy byo to bezpłatne, ale wtedy nie było jeszcze takiej wszechobecnej komercji.
Cytuj
Odpowiedź