• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Na ile maksymalnie kredyt hipoteczny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2014 15:41
Poszukuje kredytu hipotecznego, interesuje mnie maksymalny okres spłaty. Zastanawia mnie na ile i gdzie moge znalezc taki kredyt. Najlepiej byłoby 30 lat.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

7.5.2014 8:41
Według założeń rekomendacji S okres spłaty zobowiązań nie powinien być dłuższy niż 25 lat, bank nie może udzielać kredytu, którego okres spłaty przekraczałby 35 lat. Jednak jeśli przewidywany okres spłaty jest dłuższy niż 30 lat, zdolność kredytowa przeliczana jest dla okresu maksymalnie 30-letniego. Jeżeli chodzi o banki, które proponują kredyty hipoteczne na okres 35 lat, są to: PKO BP, Getin Noble Bank, Bank BGŻ, BOŚ Bank czy Millennium. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od naszej indywidualnej sytuacji.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.5.2014 8:50
Aha tzn.ze jesli bede mial zdolnosc to prawie kazdy bank da mi kredyt na te 30 lat. Wole najwyzej wczesniej go splacic, ale miec w razie czego pewnosc ze bede mogl splacac go dlugo.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.5.2014 13:13
To i tak jest uzależnione od Twojej zdolności i tego ile masz lat. To co zakładają oferty to zupełnie inna sprawa.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.5.2014 8:40
Otóż to. Tak na prawdę liczy się umowa i to co ostatecznie podpiszesz, jeśli masz np. 50 lat lub ponad to mało prawdopodobne, ze dostaniesz kredyt na 30 lat.
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 8:44
Jeśli chodzi o moj wiek to nie bedzie przeszkoda (34), chce wziąć na dłużej bo teraz chce spłacać niższe raty, a jeśli będę miał w późniejszym okresie możliwość to spłacę przed czasem.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 8:51
robert napisał
Jeśli chodzi o moj wiek to nie bedzie przeszkoda (34), chce wziąć na dłużej bo teraz chce spłacać niższe raty, a jeśli będę miał w późniejszym okresie możliwość to spłacę przed czasem.
Jeśli chodzi o wcześniejszą spłatę to również nie zawsze oznacza ona skrócenie okresu spłaty. Zazwyczaj nadpłata powoduje obniżenie miesięcznego obciążenia, jednak okres spłaty nie skraca się. Innymi słowy będzie Pan spłacał co prawda niższe miesięczne raty. Dlatego zakładając taką ewentualność proponujemy dopytać doradcy przed podpisaniem umowy, możliwe ze trzeba będzie podpisać aneks do umowy kredytowej.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 21:19
A co się dziej w przypadku utraty pracy lub śmierci kredytobiorcy w czasie trwania umowy z bankiem? W życiu różnie bywa więc lepiej zastanowić się sto razy czy warto brać kredyt na tyle lat. Moi znajomi wzięli kredyt na 30 lat by wybudować dom. Mają po 40 lat i nie sądzę by w wieku 70 la było ich jeszcze stać na spłacanie tego kredytu...
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Mikołaj FidzińskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 23 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 8:46
Co do przypadku śmierci kredytobiorcy - zapraszam do lektury artykułu http://www.comperia.pl/co-z-kredytem-hipotecznym-po-smierci-kredytobiorcy.html. Wiele zależy od tego, czy kredytobiorca miał ubezpieczenie na życie, oraz od woli jego spadkobierców.

Natomiast co do spłacania kredytu przez 70-latków - po pierwsze sąsiedzi mogą mieć raty malejące, i pod koniec okresu spłaty mogą płacić znacznie niższe raty niż obecnie. Po wtóre, banki są zobowiązane m.in. Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego do uwzględniania w procesie analizy zdolności kredytowej klienta zdolności do kreowania przez niego dochodów również po osiągnięciu przez niego wieku emerytalnego.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 9:09
Przeczytałam artykuł i muszę powiedzieć że Polskie prawo jest straszne. Moi rodzice mają kredyt hipoteczny. Jakiś czas temu wybudowali dom który jest zapisany na mnie i spłacają ten kredyt. Nie jestem współkredytobiorcą
ale oczywiste jest że chcę po ich śmierci zatrzymać ten dom. W końcu się w nim wychowałam! Niestety nie będzie mnie stać na płacenie co miesiąc raty w wysokości 1200 zł... Zarabiam marne 1500 na chwilę obecna. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czy dom przepadnie po śmierci rodziców?
Cytuj
Odpowiedź