• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat4 osoby obserwują ten temat

Czy frankowcy powinni odzyskać środki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

5.5.2014 20:05
kredyty we frankach brali głównie dziennikarze i inni cwaniacy, którzy chcieli zaoszczędzić na odsetkach i przechytrzyć system bankowy. Z tego taki wielki szum...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.5.2014 8:38
Kazdy ma prawo do swojej opinii, ale widać Sąd tez ma swoją i to rożną od niektórych forumowiczów.
Cytuj
bemich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2014 8:47
trzeba bylo miec naprawde twarde jajka, zeby tyle lat czekac na wyrok sadu, a teraz kolejne kilka lat na zwrot cashu; inna rzecz, ze bre bank ostro poleciał z klientami w tym temacie - choc tutaj chodzi o oprocentowanie a nie o kurs CHF
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.5.2014 8:53
Smieszne jest, ze bank chce sie ciagle odwolywac i dociekac swoich racji. Daliby juz spokoj, nie robi to najlepiej ich wizerunkowi. A kase i tak musza wylozyc.
Cytuj
bemich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 9:02
przeciez tu chodzi o gruba kase dla banku i o wizerunek - jezeli przegra to wyjdzie na to, ze naciagal klientow. moim zdaniem super, ze tak to sie rozwija
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:09
Ja uważam, że skoro ludzie zdecydowali się na kredyt we frankach to powinni go teraz spłacać. Dobrze wiedzieli jakie ryzyko wiąże się z kredytem w obcej walucie. Moja sąsiadka wzięła 6 lat temu kredyt we frankach na budowę domu i teraz ciągle słyszę jaką głupotę zrobili. Nikt ich nie zmuszał. Połasili się na kasę to teraz mają.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:25
Też jestem zdania, że frankowcy powinni siedzieć cicho i spłacać swoje kredyty. W końcu wiedzieli na co się decydują. Gdyby banki miały im zwrócić pieniądze byłoby to według mnie nieuczciwe wobec innych kredytobiorców. Możecie mi w ogóle powiedzieć na jakiej zasadzie zwrócono bym pieniądze? Oni dostali by swoje raty a co z domami które wybudowali czy mieszkaniami? Przeszłyby na własność banku czy dalej należały by do "poszkodowanych"?
Cytuj
bemich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 8:58
to nie podlega wątpliwości, że nie powinni otrzymac jakichkolwiek zwrotow i nie otrzymaja - bo kto by za to zaplacil - w ogole nie ma takiej dyskusji
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 11:34
Gość napisał
Nie powinni. Każdy z nich dostał umowę, w której jasno napisano o ryzyku walutowym. Byli zachłanni, na początku zarobili więcej i teraz nadal chcą mieć "darmowy" kredyt.
Gość napisał
Nie powinni. Każdy z nich dostał umowę, w której jasno napisano o ryzyku walutowym. Byli zachłanni, na początku zarobili więcej i teraz nadal chcą mieć "darmowy" kredyt.


Niestety ale taka jest prawda. Ryzyko jest zawsze w przypadku takich kredytów więc nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej. Szkoda tylko tych ludzi bo naprawdę mogli nie wiedzieć, że ryzyko jest aż tak duże.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 17:17
Ja uważam, że to nie byłoby sprawiedliwe. W końcu wiedzieli że taka sytuacja może się przydarzyć.
Gdyby zwrócili im pieniądze to przecież zaraz inni ludzie którzy także mieli nietrafione kredyty też by chcieli zwrotu.
Cytuj
Odpowiedź