• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Odpowiedzialność doradcy kredytowego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Monika Sołoducha

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 40 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 16:34
W bankach przeciez nie pracuja idioci...
doradca może wysyłac do analizy rózne wnioski
to bank ostatecznie podejmuje decyzje
to akurat nie jest problemem
najgorsi są "doradcy", którzy biorą dokumenty od klienta i składaja wnioski w każdym możliwym miejscu na oślep! kończy sie tym, że klient ma kilanaścia a nawet kilkadziesiat zapytań w BIK i zamknietą droge po kredyt
Cytuj
Monika Sołoducha
KREDYTY POMOC DLA BIK
TEL 500212820
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 17:24
Ale to już inna kwestia.
To są osoby które z reguły mało wiedzą i walą na oślep.

Mam nadzieję że rynek doradztwa w końcu doczeka się pełnych regulacji
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 8:21
Czyli rozumiem,że niezależny doradca nie ponosi odpowiedzialności ponieważ to bank decyduje o uznaniu kredytu?
Ale już z kolei pracownik banku jeśli przyjmie kredyt od takiej osoby musi liczyć się z tym,żę w przypadku kiedy będą jakieś problemy ze spłatą zobowiązania zwraca daną mu prowizję?
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 9:45
Ujmę to w ten sposób. "Niezależny doradca" to osoba, która nie jest bezpośrednio pracownikiem banku ale jego współpraca i tak jest regulowana umową z bankiem. Żaden bank nie udostępni dostępu do swojego sytemu i używania swojej marki bez odpowiednich uregulowań."Niezależny doradca" może mieć podpisanych wiele umów z różnymi bankami i nie jest zobligowany do współpracy na zasadzie wyłączności z tylko jedną instytucją. Zna on po prostu procedury i wymagania danych banków i tam kieruje swojego klienta, gdzie wie, że jego oczekiwania pokrywają się z wymaganiami banku. Oczywiście zdarzają się "doradcy", którzy składają wnioski do wszystkich banków i czekają na cud ale to już kwestia innej dyskusji. Profesjonalny doradca nigdy nie składa wniosku kredytowego do np 10 banków z którymi współpracuje.
Wypowiedź została zmieniona przez: Sebastian Sroka 25.2.2015 9:46
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 10:09
Szczera prawda.

Szlag mnie trafia jak słyszę że klient był u pseudo doradcy i ten wysłał mu wnioski do kilku lub kilkunastu banków.
A przecież po rozmowie z klientem można ocenić gdzie jest szansa na kredyt - ale tu trzeba mieć wiedzę
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 11:41
To jednak banki maja uwomy z tymi doradcami:) I koło sie zamyka .
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 12:22
Wszystko zależy od doradcy czy ma podpisaną umowę z bankiem czy też nie. Bo jeden Doradca będzie miał podpisaną umowę, bo wtedy bank płaci doradcy prowizję za pomoc w pozyskaniu klienta a w drugim przypadku, są też Doradcy którzy nie podpisują umów z bankami a pobierają prowizję od klienta jak dostanie kredyt.
Ja np. nie mam podpisanej umowy z żadnym bankiem, tylko współpracuje z bankami gdzie są Dyrektorzy którym chce się pracować i podejdą profesjonalnie do klienta.
Co za tym idzie, klient dostaje najlepszą ofertę kredytową, ale gdybym miał umowę podpisaną z danym bankiem taka oferta już nie będzie tak dobra jak przy współpracy z bankiem ale bez jakiejkolwiek umowy.
W takim wypadku pełną odpowiedzialność ponosi Bank a nie Doradca. Ja miałem takie sytuacje np. w Idea banku, PKO BP i w kilku innych.
Klient wydawał się uczciwy a później okazywało się co innego.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 17:14
Grzegorz Klimczak napisał
Wszystko zależy od doradcy czy ma podpisaną umowę z bankiem czy też nie. Bo jeden Doradca będzie miał podpisaną umowę, bo wtedy bank płaci doradcy prowizję za pomoc w pozyskaniu klienta a w drugim przypadku, są też Doradcy którzy nie podpisują umów z bankami a pobierają prowizję od klienta jak dostanie kredyt.
Ja np. nie mam podpisanej umowy z żadnym bankiem, tylko współpracuje z bankami gdzie są Dyrektorzy którym chce się pracować i podejdą profesjonalnie do klienta.
Co za tym idzie, klient dostaje najlepszą ofertę kredytową, ale gdybym miał umowę podpisaną z danym bankiem taka oferta już nie będzie tak dobra jak przy współpracy z bankiem ale bez jakiejkolwiek umowy.
W takim wypadku pełną odpowiedzialność ponosi Bank a nie Doradca. Ja miałem takie sytuacje np. w Idea banku, PKO BP i w kilku innych.
Klient wydawał się uczciwy a później okazywało się co innego.
Wyjasnil Pan tu bardzo wazna kwestie :D Dziekujemy za szczerość :)
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 17:15
Grzegorz Klimczak napisał
Wszystko zależy od doradcy czy ma podpisaną umowę z bankiem czy też nie. Bo jeden Doradca będzie miał podpisaną umowę, bo wtedy bank płaci doradcy prowizję za pomoc w pozyskaniu klienta a w drugim przypadku, są też Doradcy którzy nie podpisują umów z bankami a pobierają prowizję od klienta jak dostanie kredyt.
Ja np. nie mam podpisanej umowy z żadnym bankiem, tylko współpracuje z bankami gdzie są Dyrektorzy którym chce się pracować i podejdą profesjonalnie do klienta.
Co za tym idzie, klient dostaje najlepszą ofertę kredytową, ale gdybym miał umowę podpisaną z danym bankiem taka oferta już nie będzie tak dobra jak przy współpracy z bankiem ale bez jakiejkolwiek umowy.
W takim wypadku pełną odpowiedzialność ponosi Bank a nie Doradca. Ja miałem takie sytuacje np. w Idea banku, PKO BP i w kilku innych.
Klient wydawał się uczciwy a później okazywało się co innego.
Wyjasnil Pan tu bardzo wazna kwestie :D Dziekujemy za szczerość :)
Cytuj
Odpowiedź