• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Odpowiedzialność doradcy kredytowego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 14:37
Zdarza się, że klient obarcza Panów za to, że produkt jest jednak słaby? Że niepotrzebnie brali ten kredyt we frankach za Panów poradą itd?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 15:02
Janek napisał
Zdarza się, że klient obarcza Panów za to, że produkt jest jednak słaby? Że niepotrzebnie brali ten kredyt we frankach za Panów poradą itd?


Ja w skali wielu lat jak jestem Doradcą Finansowym nie udzieliłem kredytu walucie obcej niż złotówki. I do dzisiaj moi znajomi dziękują mi za to. I oczywiście moi klienci.
Wiadomo kredyt w PLN jest droższy ale przynajmniej śpią spokojnie.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 18:12
robiłem i robię kredyty walutowe, kiedyś niektórzy chcieli a teraz muszą o takie wnioskować

poza tym kto miałby mieć do mnie pretensje i za co? klient dostaje ofertę i samodzielnie dokonuje wyboru, dla mnie nie ma znaczenia czy dostanie kredyt w PLN czy w innej walucie

przy wniosku a w najgorszym wypadku przed umową klient ma obowiązek się zapoznać z wyliczeniami dot. ryzyka związanego ze stopami procentowymi i ew. ryzykiem kursowym

jeżeli ktoś dokumenty podpisze nawet ich nie czytając (bo nie chce, przecież go nie zmuszę) to jego sprawa
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 9:12
Nathan napisał
k_korocz a możesz napisać konkretnie w jakim banku znajoma pracuje? W jakim banku są takie procedury? Mój znajomy pracuje na telefonach w mbanku i pytałem się go wczoraj to mówił,że żadnych takich obciążeń finansowych u nich nie ma...



Podobno w Idea Banku tak jest. Że jak doradca sprzeda kredyt a ten nie jest spłacany, to prowizję jaką z tego otrzymał mogą mu odebrać jeżeli kredyt nie jest spłacany.
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 10:50
To w takim razie czemu ludzie pracujący w tym banku się na to zgodzą? Nie za bardzo jest ta zasada....
Chyba muszą mieć wysoką podstawę ponieważ nie wiem czy ktoś bez dobrej pensji zasadniczej zgodziłby sie na takie liczenie.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 11:34
musiałby się ktoś wypowiedzieć kto faktycznie tam pracuje/pracował, bo całe te rozważanie to jedynie gdybanie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 12:05
O kredytach nie słyszałem, ale za to ze maja taka odpowiedzialność przy strukturach.
Cytuj
Monika Sołoducha

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 40 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 11:08
Jeśli doradca działa świadomie na niekorzyść banku który udziela kredytu osobie, która ten kredyć chce zwyczajnie wyłudzić, to oczywiście ciąży na nim odpowiedzialność, ale tak naprawdę jest to ciężkie do udowodnienia
Cytuj
Monika Sołoducha
KREDYTY POMOC DLA BIK
TEL 500212820
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 11:43
Witam wszystkich. Oczywiście, że doradca ponosi odpowiedzialność, ponieważ jest przedstawicielem banku i to na nim "ciąży" wstępna analiza wiarygodności kredytobiorcy zanim przedstawi sprawę analitykowi bankowemu. W bankach jest to różnie rozwiązane-czasem jest to zwrot prowizji, czasem inne obostrzenia zależne np. od łącznej szkodowości portfela klientów danego doradcy. Jeżeli przekroczy średnią dla danego banku to konsekwencje są naprawdę nieprzyjemne. Generalnie proszę wziąć pod uwagę to co napisałem na początku. Jeśli doradca oceni Was negatywnie na pierwszym spotkaniu to jeśli jest zawodowcem to sam zarekomenduje negatywnie Państwa wniosek.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 16:24
Dziekuję za opinię ! Czyli jednak coś takiego istnieje. Ja również jakiś czas temu się nad tym zastanawiałem i w sumie ma to sens. Inaczej doradcy aby nabić sobie ilość wydanych kredytów przyjmowaliby każdego z ulicy. Wiedząc, że nie będą za to odpowiadali.
Cytuj
Odpowiedź