• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Problem z współkredytobiorcą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 17:45
Mam następujący problem. Jakiś czas temu wziąłem kredyt hipoteczny z dwiema innymi osobami. Ja i jedna z tych osób spłacamy ten kredyt. Trzecia osoba nie płaci rat od trzech miesięcy twierdząc, że nie ma pieniędzy. Co mamy w takiej sytuacji zrobić? Da się jakoś anulować umowę kredytu?
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 23:03
To jesteście w niezaciekawianej sytuacji. Niestety nie wiem czy możecie taką umowę anulować. A w jakim banku wzięliście kredyt?Może idz do banku Ty i ta osoba która raty płaci powiedzcie jaka jest sytuacja i zapytajcie czy możecie jakoś z tej sytuacji wybrnąć. Przecież nie będziecie płacić tego za niego.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 8:03
Kredytu raczej nie anulujecie. Żaden bank się na to nie zgodzi. Możecie jedynie iść do banku i zapytać czy da się wypisać z umowy tą trzecią osobę i przenieść kredyt tylko na was dwóch. Sytuacja jest naprawdę nieciekawa. Mam nadzieję, że uda wam się ją jakoś rozwiązać.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 12:51
To żeście się wpakowali... Najlepiej zrobicie jak pójdziecie teraz do banku i wypytacie co robić a takiej sytuacji. Mam nadzieję, że uda wam się to jakoś załatwić chociaż szczerze mówiąc czarno to widzę. Dla banku nieistotne jest to czy trzeci kredytobiorca spłaca czy nie.
Cytuj
AdriannA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:37
A mnie możecie pogadać z tym współkredytobiorcą? Przecież z jakiegoś powodu musiał wziąć z wami kredyt? To było na jakiś wspólny cel czy razem potrzbowaliscie gotówki? A jak sie sprawa nie rozwiąże to moze zagroźcie mu sądem albo windykacją. Może to go jakoś ruszy.
Cytuj
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 11:03
Racja. Porozmawiajcie najpierw na spokojnie a dopiero później, gdy rozmowa nic nie da idźcie do banku albo postraszcie sądem. Musi być jakiś powód przez który ta osoba nie spłaca kredytu. Może ma jakieś problemy finansowe? Skoro wziął z wami kredyt musiał być świadom konieczności płacenia rat.
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 12:30
Oj współczuję wam. Ciekawa jestem dlaczego ta osoba uchyla się od spłacania kredytu... Nie sądzę byście mogli zrobić wiele w tej sytuacji. Bank na pewno nie anuluje wam umowy kredytu, to nawet nie wchodzi w grę. Najlepiej pogadajcie z tą osobą i wyjaśnijcie jej, że jeśli nie zacznie płacić swojej części rat to pójdziecie do windykacji.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 15:14
Moja znajoma była w podobnej sytuacji. Razem z mężem i teściową wzięli kredyt na mieszkanie i teściowa przestała dokładać do rat. Porozmawiali z nią na spokojnie i okazało się, że nie ma z czego płacić. Poszli do banku i teraz umowa kredytu jest tylko na tą moją znajomą i jej męża.
Cytuj
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:02
Da sie tak zrobić że w trakcie trwania spłacania kredytu jeden z kredytobiorców jest wycofany ze spłacania? Przecież jak ban daje kredyt to patrzy na zdolność kredytowa zsumowaną tych trzech osób które starają się o kredyt. Byłem przekonany że taka sytuacja jest nie możliwa.
Cytuj
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 21:55
o to ja tez nie miałem pojęcia że sie tak da. Myślałem że jak już sie weźmie z kimś kredyt a ta osoba nie spłaca to my musimy spłacić za siebie i za niego a później po wszystkim albo polubownie albo poprzez sprawę w sądzie odzyskać nasze pieniądze.
Cytuj
Odpowiedź