• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie od utraty pracy do kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 12:46
ale znasz kogoś kto z tego ubezpieczenia skorzystał, tak praktycznie = dostał kasę?

w OWU był zapis, że pracę ma przyjąć, nie określili czy to ma być pierwsza, druga czy piąta

ps
u mnie generalnie bezrobocia nie ma, jak ktoś chce pracować to pracuje, a na tzw. "niebieskie ptaki" nie ma rady, oni zawsze sobie znajdą jakiś powód, aby nie pracować...
w mniejszych miejscowościach pewnie jest inaczej, tego nie neguję
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 13:16
W mniejszych miastach z pracą jest tragicznie.Sama aktualnie mieszkam w jednej z mniejszych miejscowości na wschodzie Polski i osobiście nie znam nikogo kto dostałby pracę z UP ( potrafią jedynie kierować na staże za kilkaset złotych).
Sama wykupiłam takie ubezpieczenie. Mam nadzieję,że nigdy nie będę musiała z niego skorzystać niemniej czuję się w pewnym sensie zabezpieczona.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 13:20
a przeczytałaś dokładnie OWU i info nt. jakie masz wyłączenia oraz w jakich okolicznościach masz szansę na wypłatę odszkodowania?

obyś nigdy nie musiała z tego korzystać, ale jak już wystąpi jakas "sytuacja" to głupio, abyś miała nic nie dostac (pieniądze wyrzucone w błoto)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 13:50
Chyba dosc czesto sie zdarza, ze te ubepzieczenia tak na prawde niestety maja tyle wylaczen, ze nie chronia przed niczym...
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 16:05
Jedynym realnym zabezpieczeniem przed utratą płynności w przypadku utraty pracy jest posiadanie środków odłożonych na kilka miesięcy w przód. I nie piszcie mi, że tak trudno odłożyć. Jeśli ma się kredyt hipoteczny, to trzeba być przygotowanym na to, że na przestrzeni kilku - kilkunastu lat sytuacja momentami może nie być ciekawa.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy, to słyszałem legendy, że ktoś skorzystał:)
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 16:33
Robert Sierant napisał
ale znasz kogoś kto z tego ubezpieczenia skorzystał, tak praktycznie = dostał kasę?

w OWU był zapis, że pracę ma przyjąć, nie określili czy to ma być pierwsza, druga czy piąta

ps
u mnie generalnie bezrobocia nie ma, jak ktoś chce pracować to pracuje, a na tzw. "niebieskie ptaki" nie ma rady, oni zawsze sobie znajdą jakiś powód, aby nie pracować...
w mniejszych miejscowościach pewnie jest inaczej, tego nie neguję


Ale to nie ty dostajesz kasę tylko bank. Bo to firma ubezpieczeniowa spłaca twoje raty, tylko ty musisz tego dopilnować.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 17:26
Grzegorz Klimczak napisał
Robert Sierant napisał
ale znasz kogoś kto z tego ubezpieczenia skorzystał, tak praktycznie = dostał kasę?

w OWU był zapis, że pracę ma przyjąć, nie określili czy to ma być pierwsza, druga czy piąta

ps
u mnie generalnie bezrobocia nie ma, jak ktoś chce pracować to pracuje, a na tzw. "niebieskie ptaki" nie ma rady, oni zawsze sobie znajdą jakiś powód, aby nie pracować...
w mniejszych miejscowościach pewnie jest inaczej, tego nie neguję


Ale to nie ty dostajesz kasę tylko bank. Bo to firma ubezpieczeniowa spłaca twoje raty, tylko ty musisz tego dopilnować.
Jak to? Jesli bank ma dostac "odszkodowanie" to ja jeszcze mam za tym biegac. masakra.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 17:34
Grzegorz Klimczak napisał

Ale to nie ty dostajesz kasę tylko bank. Bo to firma ubezpieczeniowa spłaca twoje raty, tylko ty musisz tego dopilnować.


to był skrót myślowy, dostał kasę = TU spłaciło część kredytu, płaciło raty przez jakiś czas itp...

nie znam takiego przypadku, zawsze było jakieś wyłączenie dlatego ww. ubezpieczenie w żaden sposób nie chroni, zarabia na nim bank i TU, z którym bank ma umowę...klient nigdy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2015 9:09
Rozumiem,że banki często mają podpisane umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi na kredyty tego rodzaju? Oraz mogą je podsuwać ludziom ? Zachwalając jakie jest to dobre i zabezpieczające?
Czy wiele osób decyduje się na takie ubezpieczenie?
Cytuj
Monika Sołoducha

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 40 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2015 10:43
Czy dużo osób się na takie ubezpieczenie decyduje? Przeważnie kredytobiorcy . nie mają wyboru, takie ubezpieczenie bank zwyczajnie daje w pakiecie z kredytem, najczęsciej masz jedynie możliwośc wyboru na jak duży pakiet ubezpieczenia się decydujesz. Tak to niestety wygląda w praktyce
Cytuj
Monika Sołoducha
KREDYTY POMOC DLA BIK
TEL 500212820
Odpowiedź