• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto bankowe bez karty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:09
Czy możliwe jest, założenie konta bankowego bez karty? Karta debetowa to wygodne rozwiązanie, jednak stale ma swoich przeciwników. Jak sytuacja wygląda w praktyce? o tym tutaj. A Państwo wyobrażają sobie nieposiadanie karty?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:14
karty do konta można nie zamawiać a jeżeli ktoś ją zamówi i nie potrzebuje to wystarczy zastrzec (i nie zamawiać nowej) lub wypowiedzieć umowę karty...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
KlientBanku

Niezarejestrowani

7.11.2015 14:38
Wcale nie dziwię się, że są osoby, które nie chcą posiadać karty nie tylko z powodu opłat (lub niekoniecznie łatwego do spełnienia wymogu zwolnienia z prowizji).

Dla niektórych osób przeszkodą może być fakt, że większość wydawanych kart działa w technologii zbliżeniowej (rezygnacja z tej funkcji wiąże się zazwyczaj z dodatkową czynnością do wykonania przez klienta - np. telefon na infolinię, wizyta w oddziale lub dokonanie zmiany w serwisie internetowym).

Obecnie chyba wszystkie wydawane karty debetowe pozwalają na dokonywanie płatności przez internet, natomiast nie w każdym banku można zablokować ten rodzaj transakcji, zabezpieczenia typu "3D secure" nie dotyczą wszystkich wydawanych kart (i prawdopodobnie są obsługiwane tylko przez część sprzedawców/pośredników akceptujących karty). A do zapłaty kartą "na odległość" wystarczy znać tylko dane, które zostały na niej wydrukowane i nie można np. zmienić kodu CVV/CVC bez wymiany karty.

Analogicznie - nie każdy bank pozwala wyłączyć na życzenie klienta możliwość dokonywania kartą transakcji za granicą, co w przypadku osób rzadko opuszczających kraj, może zabezpieczyć przed wykorzystaniem skopiowanej przez złodzieja karty (większość tego typu transakcji wykonywanych jest w krajach, gdzie bankomaty/terminale nie weryfikują chipa i wystarczy skopiowany pasek magnetyczny oraz znajomość kodu PIN).

Podsumowując - banki wraz z organizacjami płatniczymi próbują zachęcić klientów nowymi metodami płatności do wydawania coraz większych kwot, okazuje się jednak, że im wygodniejsza jest metoda zapłaty tym zazwyczaj mniej bezpieczna.

P.S. W niektórych bankach karty debetowe są zamawiane obligatoryjnie przy zakładaniu konta.
Banki te tłumaczą się, że klient może odstąpić od umowy o kartę i wtedy nie poniesie żadnych opłat.

Jest to jednak robienie "pod górkę" i IMHO może mieć znamiona sprzedaży wiązanej (chyba niedozwolonej).
Cytuj
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.11.2015 18:10
Ja osobiście nie mógłbym funkcjonować bez karty, bo mam konto w banku internetowym, więc nawet nie miałbym jak wypłacić pieniędzy. Jednak jestem sobie w stanie wyobrazić, że komuś karta może nie być niezbędna.
Zwłaszcza starszym osobom. Moja babcia nie ma karty, albo ma nieaktywną, nawet nie wiem.Nie potrzebuje jej, bo co miesiąc całą emeryturę wyciąga z konta w banku i w ten sposób sobie radzi.
Chyba wiele starszych osób tak robi?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.11.2015 20:31
Wielu klientów korzystających z oferty bankowej, nie potrzebuje karty debetowej. Przykład - traktuje rachunek jako konto techniczne do zakładania lokat. Ma pieniądze na kilku kontach, z których o ile zaistnieje taka konieczność, np. pojawia się atrakcyjne oprocentowanie, może przelać pieniądze na lokatę.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 8:05
To prawda, jeśli mowa o kimś kto posiada wiele kont. Ja na przykład mam konto w eurobanku założone tylko do lokaty, żebym miała promocyjne warunki. Gdybym brała z kartą, to musiałabym dodatkowo za jej utrzymanie płacić, więc z niej zrezygnowałam. Po prostu w serwisie zastrzegłam ją sobie i nie zamówiłam nowej, jak Pan wyżej radzi.
Tylko czy po jakimś czasie bank nie przyśle mi nowej karty? Tak sam z siebie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 9:29
nie przyśle
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
MagMa

Niezarejestrowani

9.11.2015 10:15
candyq napisał
To prawda, jeśli mowa o kimś kto posiada wiele kont. Ja na przykład mam konto w eurobanku założone tylko do lokaty, żebym miała promocyjne warunki. Gdybym brała z kartą, to musiałabym dodatkowo za jej utrzymanie płacić, więc z niej zrezygnowałam. Po prostu w serwisie zastrzegłam ją sobie i nie zamówiłam nowej, jak Pan wyżej radzi.
Tylko czy po jakimś czasie bank nie przyśle mi nowej karty? Tak sam z siebie?
Skoro zastrzegłać, ze nie chcesz karty to przecież na siłę Ci jej nie przyślą, no chyba że przez pomyłkę.
Cytuj
Odpowiedź