• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Pożyczki społecznościowe a zaufanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 14:26
Rozumiem, dzięki za info :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 10:22
Z tego, co się już zdążyłam zorientować to faktycznie taka forma pożyczania jest coraz bardziej popularna, na Zachodzie rzeczywiście bardziej, u nas to się chyba dopiero rozwija. Myślę, że u nas negatywne nastawienie bierze się głównie z nieufności i podejrzeń w stosunku do pożyczkobiorców oraz obawy przed oszustwem i niespłaceniem pożyczki. Podobno jeśli się dobrze dobierze pożyczkobiorcę i się go zweryfikuje to ryzyko nie jest takie wysokie. Już od jakiegoś czasu sama się tym interesuję, czytałam wiele opinii o różnych platformach służących do social lendingu i chyba najbardziej bezpieczną wydaje się być CapitalClub. Zastanawiam się jeszcze nad inwestycją, ale prawdopodobnie się skuszę.
Cytuj
Włodek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 11:35
W sumie ja mam jakąs kwote do swobodnego inwestowania .Przejżałem co piszecie ,niby wszystko proste- zakładam firmę ,pożyczam ,odbieram z zyskiem .Ale zastanawia mnie jedno .Mam np,10000 do obrotu.Co sie stanie jak natrafię na takich ludzi ,którzy mi z jakiegoś powodu tych pieniędzy nie będa w stanie zwrócić ?Odsetki bija jak szalone( mój zysk) ,pieniędzy nie mam i zwrotów pożyczek też .Zostaje droga sądowa?
Cytuj
IwonaBe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 11:53
Włodek napisał
W sumie ja mam jakąs kwote do swobodnego inwestowania .Przejżałem co piszecie ,niby wszystko proste- zakładam firmę ,pożyczam ,odbieram z zyskiem .Ale zastanawia mnie jedno .Mam np,10000 do obrotu.Co sie stanie jak natrafię na takich ludzi ,którzy mi z jakiegoś powodu tych pieniędzy nie będa w stanie zwrócić ?Odsetki bija jak szalone( mój zysk) ,pieniędzy nie mam i zwrotów pożyczek też .Zostaje droga sądowa?
Te firmy, platfory maja swoj sytem windykacji to nie jest tak, ze zostajesz na lodzie.
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

9.2.2016 15:11
Na poczatku nie pozyczaj tez duzych kwot, zobaczysz jak platforma działa i jak ogole Ci sie to podoba, sprawdza.
Cytuj
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 12:30
Ważne jest to, by dużych kwot nie pożyczać w całości jednemu podmiotowi. Lepiej jest te 10 tysięcy rozbić na dwa lub więcej podmiotów. Wtedy w przypadku niewypłacalności jednego z nich nie zostajesz aż tak bardzo na lodzie, bo jednak nie włożyłeś całego kapitału w tą jedną osobę. Drugą sprawą jest to, że takie platformy współpracują z prawnikami i windykacją, także problematyczne sytuacje nie są tutaj bez wyjścia i pozostawiane samym sobie. Zawsze możesz napisać lub przedzwonić do CapitalClub czy Kokosu i zgarnąć informację z pierwszej ręki :)
Cytuj
Odpowiedź