• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta debetowa w USD czy Euro?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 14:25
Jaka karta debetowa będzie najlepsza dla kogoś kto dużo podróżuje? Chodzi mi o przeliczanie złotówek na EUR i USD. Mam w planach też podróż do Australii a tam z tego co wiem jest AUD. Jaki przelicznik tam się lepiej sprawdzi? Proszę też o radę jakiej firmy kartę wybrać. MasterCard czy Visa? Z tego co wiem w Australii często są problemy z MasterCard:/
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 15:32
Bez wątpienia warto korzystać z kart walutowych ze względu na niższe koszty. Nie płacimy za przewalutowanie, jak to ma miejsce w przypadku kart złotowych. Walutowe karty debetowe są wydawane do konta walutowego, które mamy w banku i w ramach rachunku możemy wydawać środki w walucie. Są to dobre opcje, bo zwykle banki proponują takie konto i kartę bezpłatnie, płaci się niewielkie kwoty za wypłatę z bankomatu za granicą oraz mamy możliwość dokonywania płatności za granicą bez przewalutowania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 21:42
to moze lepiej zdecyduj sie na Vise? Wydaje mi sie ze te karty są pewniejsze. A co do tego jaka karta debetowa będzie najlepsza to ciężko mi jest określić bo nie wiem do jakich najczęściej krajów podróżujesz. Może porozmawiaj z jakimś bankiem i oni znajdą takie pośrednie rozwiązanie w tej sytuacji.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 7:03
Wydaje mi się, że w Australii najlepiej sprawdzi się karta która będzie przeliczała złotówki na USD. Euro raczej nie bardzo ci się przyda w tym kraju. Gdybym była na Twoim miejscu wybrałabym Visę, skoro MasterCard szwankuje w Australii. W jakim banku można dostać taką kartę na najkorzystniejszych warunkach?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:13
madzialenka89 napisał
Wydaje mi się, że w Australii najlepiej sprawdzi się karta która będzie przeliczała złotówki na USD. Euro raczej nie bardzo ci się przyda w tym kraju. Gdybym była na Twoim miejscu wybrałabym Visę, skoro MasterCard szwankuje w Australii. W jakim banku można dostać taką kartę na najkorzystniejszych warunkach?
Credit Agricole, Meritum Bank, -tam polecam sprawdzić. http://www.comperia.pl/artykuly/o_kontach_osobistych/12226-po-tani-rachunek-walutowy-do-meritum-banku.html[/url], [url href=http://www.comperia.pl/artykuly/o_kartach_kredytowych/11516-karta-debetowa-do-kont-walutowych-w-credit-agricole-juz-dostepna.html]http://www.comperia.pl/artykuly/o_kartach_kredytowych/11516-karta-debetowa-do-kont-walutowych-w-credit-agricole-juz-dostepna.html
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:34
Meritium Bank rzeczywiście ma korzystną ofertę. Skoro jedziesz do Australii wybierz kartę z USD i to Vise. MasterCard chyba byłby niepewnym wyborem. Z resztą sama o tym wiesz. Ja w tym roku jadę do Indii na wycieczkę i oprócz gotówki biorę kartę Visa. Mam nadzieje, że mnie nie zawiedzie.
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 18:54
Niedługo wybieram się w podróż do Paryża. Możecie mi powiedzieć ile czeka się na wyrobienie takiej karty walutowej? Chciałam wziąć ze sobą gotówkę ale po namyśle stwierdziłam, że karta też się przyda. Za granicą nigdy nic nie wiadomo i lepiej mieć przy sobie jakieś dodatkowe zabezpieczenie finansowe.
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 19:57
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi:) Myślę, że wybiorę się do Meritum Banku i Credit Agricole by wypytać o te karty:) Na pewno wezmę Vise bo nie chcę mieć problemów z wypłatą pieniędzy. Chyba bym zawału dostała gdyby doszło do takiej sytuacji:) Gotówki ze sobą prawie wcale nie biorę.
Cytuj
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 23:57
A dlaczego nie chcesz wziąć tam prostej gotówki. Nie musiałabyś się martwić o to czy karta zadziała i czy będziesz maiła odpowiedni przelicznik.A jak w Australii coś się stanie z kartą? To co zostaniesz się całkowicie bez pieniędzy? Ja nie stawiałabym tylko na kartę.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:23
Zgadzam się. Weź kartę ale gotówkę też musisz mieć przy sobie. Karta nie jest ze stali i można ją łatwo uszkodzić. Z kradzieżą też bym się na Twoim miejscu liczył. Nie ma co ryzykować. Gotówka też musi być. Moja córka niedługo jedzie do Francji na wakacje. Oprócz kart bierze ze sobą pieniądze.
Cytuj
Odpowiedź