• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy rządowe programy typu MDM mają sens?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 15:33
Mieszkanie dla Młodych często jest rozwiazaniem dla bogatszych. Bo kogo stać na mieszkanie deweloperskie?
Z kolei Rodzina na Swoim doprowadziła do bardzo dużego wzrostu kredytów i przez to ceny nieruchomości skoczyły w tamtym czasie w górę ( tak więc nie była to żadna pomoc skoro za mieszkanie musieli zapłacić ok 20-30% więcej niż teraz...).
Czy cenami nie powinien aby sterować rynek a jakieś bzdurne programy ?
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 16:09
Przeciez to rynek sam sie uregulował, dostosował do warunków. Takie myslenie to zupelna demagogia.
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 7:36
Niezupełnie. Kiedy program Rodzina na Swoim był mozliwy ceny mieszkań były bardzo wysokie. Co z tego ,ze ktoś z niego skorzystał skoro kupił mieszkanie o wiele drożej?
Mój znajomy wziąl wtedy na kredyt mieszkanie za które dał 200 000 zł.
Obecnie takie mieszkania z rynku wtórnego kiedy nie ma programu chodzą po 150 tys. złotych. Tak wiec lepiej by nawet było jakby poczekał te kilka lat...
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 8:31
Wszystko drozeje, takie sa prawa rynku. Logiczne, ze jesli zainteresowanie wzrosło - popyt to i ceny wzrosły, deweloperzy zobaczyli, ze moga. Co do zasadnosci programów tego typu, to mysle ze sa potrzebne, jakby nie bylo do 20 proc. dofinansowania dla rodziny to juz jest realna pomoc.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 9:12
skąd taka teza, że MDM to program dla bogatszych? zrobiłem wiele kredytów z dopłatą i nikt z wnioskujących nie był osobą zamożną (patrząc na dochody)

MDM to właśnie opcja dla tych co:
- nie mają 10% wkładu własnego
- chcą ograniczyć opłaty około transakcyjne (notariusz, sąd, pcc i ew. biuro nieruchomości), razem to nawet ok. 6%

bogatsi kupią mieszkanie, które im się podoba w wybranej lokalizacji, a nie takie, które pasuje do MDM (zwykle gorsza miejscówka, często poza centrum)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 12:04
Ja sam jestem sceptycznie nastawiony do takich programów. Po pierwsze również zgadzam się z tym,że programy sztucznie podbijają ceny mieszkań.
Po drugie aby komuś dać trzeba komuś zabrać.
Tak wiec ktoś kto nie łapie się na program traci . Mieszkania są droższe a dopłaty idą z podatków.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 12:12
to wolisz, aby z podatków były finansowane zasiłki dla bezrobotnych?

mieszkania się sprzedają więc deweloperzy mogą budować, bez rządowych zachęt sektor miałby duże problemy...

ps
ceny mieszkań są znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu, więc teza mówiąca o tym, że dopłaty powodują wzrost cen nie ma pokrycia w rzeczywistości
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

31.1.2015 9:55
Oczywiscie, ze maja. Wiele osob skorzysta. Jesli ktos nie spelnia kryteriow, chce chate na wypasie, albo ma ponad 35 lat to sie nie zalapie, ale wiele osob tak.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.2.2015 20:10
Gdyby ich nie bylo, mowilibyscie ze jak to jest, ze ich nie ma, jak są i maja spelniac jakies zalozenia tez zle. Jesli ktos chce niech korzysta, jesli nie, to niech placi sam. Ja am zamiar skorzystac, 15 proc. to zawsze cos. Fakt, ze szkoda, ze nie mozna z rynku wtornego brac, ale nowe mieszkanie tez ma wiele zalet.
Cytuj
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.2.2015 10:32
Ja również jestem zdania,ze nie powinno ich być.
Mamy obecnie państwo socjalne. Zbyt wiele kasy idzie na takie głupie programy, dofinansowania do firm. Na pensje dla urzędników ( których jest blisko pół miliona). Na to wszystko potrzebne są pieniądze. Gdyby z tego zrezygnować wydatki byłyby mniejsze. Można byłoby obniżyć podatki. A wtedy ludzie poradziliby sobie sami.
Cytuj
Odpowiedź