• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co dalej z frankowcami

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 9:46
nie twierdzę, że zawsze można i że każdy chce ukrywać dochody...przychody są przychodami, a to właśnie w robieniu kosztów nasi rodacy są mistrzami świata, nie wiem co na to US, ale trafiają się klienci, którzy mają po kilka nieruchomości, samochody itp...bardzo wysoki przychód a koszty takie, że wychodzi im np. 400 zł netto dochodu miesięcznie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Maciej BancarewiczMaciej Bancarewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 37 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 10:04
Robert Sierant napisał
nie twierdzę, że zawsze można i że każdy chce ukrywać dochody...przychody są przychodami, a to właśnie w robieniu kosztów nasi rodacy są mistrzami świata, nie wiem co na to US, ale trafiają się klienci, którzy mają po kilka nieruchomości, samochody itp...bardzo wysoki przychód a koszty takie, że wychodzi im np. 400 zł netto dochodu miesięcznie


A co w tym złego? Skoro jest to dozwolone to dlaczego mają tak nie robić? Nasze państwo co chwila rzuca kłody pod nogi przedsiębiorcom, pomocy na próżno szukać.

Poza tym jeżeli ktoś myśli, że typowy przedsiębiorca pracuje 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu to się grubo myli!
Nie wspomnę już o przywilejach jakie przedsiębiorców omijają jak wcześniejsza emerytura, 13tki, 14tki, płatne urlopy, dodatki na święta itp.

Jeżeli ktoś na etacie uważa, że prowadzenie firmy w tym kraju jest takie łatwe, proste i dochodowe niech wyjdzie z tego kieratu jakim jest etat i zostaje przedsiębiorcą... wtedy szybko zmieni punkt widzenia co do szukania kosztów.
Wypowiedź została zmieniona przez: Maciej Bancarewicz 29.1.2015 10:06
Cytuj
Maciej Bancarewicz
Doradca Finansowy
www.osobistydoradca.com.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 10:17
Mela napisał
Wychodzili na ulice górnicy, pocztowcy, nauczyciele, lekarze czyli wszystkie grupy z przywilejami. Przywileje zostały u nas jeszcze po ustroju komunistycznym, ludzie w Polsce są zepsuci ponieważ są zdania,że wszystko im się należy !
Jedynie jedna grupa społeczna jest najbardziej dojona . Podatnicy. Właściciele firm.
Sama jestem przedsiębiorcą i Robert Sierant nie zawsze można ukryć dochód ;)
Niestety w listopadzie zeszłego roku zaczęłam płacić ponad 32% podatku. To dopiero był ból ;)


Powiedz mi jedną rzecz jak ludzie nie mają być zepsuci jak nic nie mają?. Co państwo nam daje nic. Kończysz Studia i idzie na budowę, albo masz studia języczne, skończyłaś kilka kierunków a pracujesz na recepcji w Hotelu za 1300 zł?.
Ja też jestem przedsiębiorcą i też płaciłem duże podatki, jeśli płacisz duże podatki to zmień księgową.
Chyba że chcesz mieć duże dochody na papierze aby starać się o kredyt w bankach to rozumiem.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 11:23
Grzegorzu - gdzie bym Ciebie nie poczytał, to wszędzie pokazujesz roszczeniowe podejście do życia. Socjalizm całe szczęście skończył się jakiś czas temu i mam nadzieję, że nie wróci. Gdzieś wyczytałem wypowiedź jednego z frankowiczów, że skoro władował się w kłopoty z kredytem, to państwo ma obowiązek mu pomóc. Niby czemu? Państwo go władowało? Raczej nie.
Jeśli komuś dany zawód się nie podoba, to niech go zmieni. Jeśli nie może znaleźć pracy, to niech spróbuje własnej działalności. Ja wiem, że raczej nie znajdę pracy na etacie, która satysfakcjonowałaby mnie zarówno finansowo, jak i pod kątem psychicznym. Dlatego prawie od zawsze mam swoją działalność i jestem panem samego siebie. Jeśli w życiu mi się nie układa, to nie mam pretensji do nikogo poza sobą.
Strajki są dla mnie bzdurą. To jest swego rodzaju terroryzm. Zrozumiałbym je jeszcze, gdyby chodziło rzeczywiście o obronę praw pracowniczych, ale zwykle chodzi o krzyczenie, aby związkowcy mogli pokazać jak bardzo są potrzebni. Czy nauczyciel jak szedł do pracy w tym zawodzie nie wiedział ile tam się zarabia? Wiedział. Więc po co szedł skoro mu to nie odpowiadało?
Oczekujecie zarobków jak w Niemczech, Anglii? Hmm, zwróćcie uwagę na to, że te kraje od roku 1945 mogły spokojnie się rozwijać. My niekoniecznie. Zwróćcie również uwagę na inne kraje, które były pod opieką wielkiego brata zza wschodniej granicy i porównajcie je do nas. Wyglądamy rzeczywiście źle? Nie wydaje mi się.
Sorry, ale nosi mnie jak czytam i słucham niektórych ciągle narzekających na życie osób.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 29.1.2015 11:24
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 12:05
A ja jakiś czas temu czytałam ciekawy artykuł o tym,że to właśnie przywileje psują ludzi. Karta Nauczyciela, Przywileje Górnicze, Wczesne emerytury.
Traci jedna grupa, zyskuje druga.
Górnicy wyszli na tory. Już sobie wyobrażam jak kilku przedsiębiorców wychodzi na tory i protestują. Wylądowaliby w więzieniu.
Górnicy za to mogą wszystko.

Co do ukrywania dochodów.Da się. Ale jedynie w wybranych branżach. Nie w każdej. Sama obecnie prowadzę działalność, w której nie da sie tak skutecznie zoptymalizować dochodów .A pytałam się o to już wielu specjalistów.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 12:10
Bo przywileje psują ludzi, to nie jest jakieś novum...uważają, że wszystko im się należy. Jeżeli państwo ma syndrom Janosika (rozdaje różnym grupom a zabiera tym najbardziej obrotnym) to efekt jest taki, że ci drudzy uciekają w szarą strefę, gdyż nie akceptują wysokich obciążeń fiskalnych...

ps
chyba zrobił się mocny OT, zaczęliśmy od pisania o "frankowcach" ;-)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 13:06
lzalewski napisał
Grzegorzu - gdzie bym Ciebie nie poczytał, to wszędzie pokazujesz roszczeniowe podejście do życia. Socjalizm całe szczęście skończył się jakiś czas temu i mam nadzieję, że nie wróci. Gdzieś wyczytałem wypowiedź jednego z frankowiczów, że skoro władował się w kłopoty z kredytem, to państwo ma obowiązek mu pomóc. Niby czemu? Państwo go władowało? Raczej nie.
Jeśli komuś dany zawód się nie podoba, to niech go zmieni. Jeśli nie może znaleźć pracy, to niech spróbuje własnej działalności. Ja wiem, że raczej nie znajdę pracy na etacie, która satysfakcjonowałaby mnie zarówno finansowo, jak i pod kątem psychicznym. Dlatego prawie od zawsze mam swoją działalność i jestem panem samego siebie. Jeśli w życiu mi się nie układa, to nie mam pretensji do nikogo poza sobą.
Strajki są dla mnie bzdurą. To jest swego rodzaju terroryzm. Zrozumiałbym je jeszcze, gdyby chodziło rzeczywiście o obronę praw pracowniczych, ale zwykle chodzi o krzyczenie, aby związkowcy mogli pokazać jak bardzo są potrzebni. Czy nauczyciel jak szedł do pracy w tym zawodzie nie wiedział ile tam się zarabia? Wiedział. Więc po co szedł skoro mu to nie odpowiadało?
Oczekujecie zarobków jak w Niemczech, Anglii? Hmm, zwróćcie uwagę na to, że te kraje od roku 1945 mogły spokojnie się rozwijać. My niekoniecznie. Zwróćcie również uwagę na inne kraje, które były pod opieką wielkiego brata zza wschodniej granicy i porównajcie je do nas. Wyglądamy rzeczywiście źle? Nie wydaje mi się.
Sorry, ale nosi mnie jak czytam i słucham niektórych ciągle narzekających na życie osób.


Ja nie narzekam że mi jest żle , bo dzięki Bogu nic mi nie brakuje. Natomiast mówię to myślę i wiem jak jest w Polsce a jak jest zagranicą.
Kiedyś nie było możliwości wyjazdów do Niemiec do pracy czy też do innych krajów i jakoś Polacy sobie radzili.
Ale mówię teraz bardziej o tym że musimy też pokazywać że nie które rzeczy w Polsce trzeba zmieniać, jak np. to że jeśli skończysz 67 lat dostaniesz Emeryturę i pytanie jaką?. 400zł jeśli dożyjesz. To dla tego płaci się podatki, składki z których wiemy że nic niema i nie będzie. To dla czego mamy nie narzekać, jedynie co możemy zrobić to już teraz myśleć o przyszłości odłożyć grosza aby żyć na starość. Więc dla czego mamy płacić tak duże składki i podatki?.
I to samo jest z ludżmi którzy brali kredyty w frankach, wiadomo sami zdecydowali się na to , że może być ryzyko wzrostów. Zakładali że bedzie dobrze a tu oddają 2 razy tyle.
To powiedz teraz tak jeśli jest możliwość pomocy to trzeba im pomóc takie jest moje zdanie.
Ja porównam to do człowiek który jest pijakiem, żyje na ulicy, wygląda jak wygląda ale wczesniej jego życie było piękne. I teraz powiedzcie mi sami to co mam go zostawić, nie podać mu herbaty, jedzenia tylko dla tego że los obrócił się w jego życiu i nie radzi sobie z problemami?. Przecież to są ludzie nie zwierzęta. Chociaż powiem że teraz lepiej zwierzęta są lepiej traktowane niż tacy ludzie.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 16:11
Dlatego trzeba zachowac zdrowy rozsadek i pomagac na prawde potrzebujacym, a nie kazdemu. Bo niestety zawsze bedzie groo ludzi, które bedzie przywileje wykorzystywac.
Cytuj
Odpowiedź