• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt we frankach wzrósł mi z 150 tys zł do 500 tys zł!

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 17:05
Brałam kredyt we frankach gdy ten kosztował 1,86 zł (w 2008 roku). Dziś kosztuje prawie 4,4 zł. Od wczoraj mam chyba stan przedzawałowy. Nie wiem co począć. Nie chce już nawet patrzeć na jego kurs. Kredyt we frankach zniszczył mi życie.
Wypowiedź została zmieniona przez: Tereza 16.1.2015 17:06
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 17:21
Tereza napisał
Brałam kredyt we frankach gdy ten kosztował 1,86 zł (w 2008 roku). Dziś kosztuje prawie 4,4 zł. Od wczoraj mam chyba stan przedzawałowy. Nie wiem co począć. Nie chce już nawet patrzeć na jego kurs. Kredyt we frankach zniszczył mi życie.

Na pewno nie polecam w chwili obecnej przewalutowania kredytu. Nie wykonuje się go nigdy w czasie gwałtownych zmian kursów.
Powiem Ci,ze jest duża szansa,że w najbliższych dniach sytuacja się poprawi.
Nie dam sobie uciąć ręki za to czy nie podrośnie do 6 zł ale raczej nie powinno tak być. Oznaczałoby to problemy również dla banku szwajcarskiego, dla polskich banków.
Cytuj
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 17:29
Za każdym razem gdy chciałam przewalutować słyszałam, że poczekaj aż spadnie. No i doczekałam się. To jakaś masakra to co się dzieje. Nie wiem jak to ogarnąć. Spłacam kredyt 2x większy niż wartość mojego mieszkania.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 18:48
Tereza napisał
Za każdym razem gdy chciałam przewalutować słyszałam, że poczekaj aż spadnie. No i doczekałam się. To jakaś masakra to co się dzieje. Nie wiem jak to ogarnąć. Spłacam kredyt 2x większy niż wartość mojego mieszkania.


ale cały czas go spłacasz, kredyt we franku obecnie jest jak pogoda - żyje własnym życiem, spłacaj ratę, w chwili obecnej tylko ona się dla Ciebie liczy, a nie wartość kapitału kredytu po przeliczeniu na PLN

ile lat spłaty jeszcze Ci zostało? zwróć uwagę na to jaki jest libor teraz a jaki był w momencie zaciągania kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

18.1.2015 14:18
Tereza napisał
Za każdym razem gdy chciałam przewalutować słyszałam, że poczekaj aż spadnie. No i doczekałam się. To jakaś masakra to co się dzieje. Nie wiem jak to ogarnąć. Spłacam kredyt 2x większy niż wartość mojego mieszkania.
Chyba jesli teraz to przewalutujesz to zrobisz najgorzej, przy najwyzszym kursie. To tak jak poczatkujacy inwestorzy kupuja na gorce :D
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2015 21:47
teraz przewalutowanie jest przecież niemożliwe!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

18.1.2015 22:31
Robert Sierant napisał
teraz przewalutowanie jest przecież niemożliwe!
Ale dlaczego? Banki tego nie obsługuja? Jaki mechanizm o tym decyduje?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2015 22:55
Zapewne choćby dlatego, że wiele nieruchomości jest wartych mniej niż aktualne saldo zadłużenia.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2015 7:36
Dokładnie. NIe warto jest teraz przewalutowywać. Obecnie kurs jest bardzo wysoki !
Swoją drogą to taki duży frank również nie jest dobry dla gospodarki Szwajcarii, szczególnie ich firm. Dotknie również turystykę ponieważ ludzie wydają tam o wiele mniej pieniędzy.
Nadal jesteś na plusie ponieważ wpłaciłaś mniej niż ludzie, którzy brali kredyt w złotówkach.
Jest szansa,ze frank spadnie.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2015 8:16
Wszyscy eksperci krzycza teraz, ze co najgorszego mozna zrobic to przewalutowac.
Cytuj
Odpowiedź