• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie po dobry kredyt konsolidacyjny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:47
A bo właśnie za mało uświadamiają nasze społeczeństwo.Gdyby większość ludzi wiedziała co to jest kredyt konsolidacyjny może nie pakowała by sie w pozyczki w para bankach. Bo są ludzie którzy by spłacić kredyt zaciągają pożyczkę w banki i tak koło sie kreci.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 11:38
jolawiola napisał
Doradcy w oddziałach nie gryzą:) Zawsze z chęcią udzielają porad. U mnie w banku od progu Panie pytają w czym mogą pomóc:)Ludzie nie powinni wstydzić się pytać, w końcu to leży w ich interesie by wiedzieć co to kredyt konsolidacyjny:) Faktem jest jednak to że w tv mogliby więcej mówić o tego typu kredytach.


Dokładnie, choć nie wszędzie Panie są miłe. Jak ostatnio korzystałam pierwszy raz z tej magicznej kapsuły z Gettin gdzie łączy się człowiek z konsultantem przez takie coś a'la skype. Fajna sprawa,a konsultanci bardzo pomocni.
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

15.4.2016 11:13
Już tu ktoś kiedyś napisał że w takim wypadku najlepiej uderzyć do doradcy kredytowego po dobrą ofertę, z Krakowa polecam 1doradca.pl kilka razy pomógł mi wyjść z opresji finansowych.
Cytuj
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 19:06
A ja powiem tylko tyle- kredyt konsolidacyjny to przecież kolejny kredyt z ubezpieczeniem, prowizją, itp., itd.Jak regularnie spłacasz i dajesz radę to spłacaj i nie myśl o konsolidacji. Zbiorą ci wszystko do kupy, dopiszą coś i zapłacisz więcej i będziesz spacał więcej i dłużej. Na tym konsolidacja polega.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 21:30
Kredyt konsolidacyjny nie zawsze się opłaca. Czasami powoduje, że kwota do spłaty jest większa od tej którą chcemy skonsolidować. Przykład - mamy trzy kredyty, które spłacamy przez stosunkowo krótki okres. Jeszcze nie spłaciliśmy doliczonej do kredytu prowizji, a bierzemy kolejny, do którego również doliczone będą koszty. Kiedy przychodzi do mnie klient aby skonsolidować kredyty, ja w pierwszej kolejności biorę do ręki kalkulator finansowy i liczę oraz mówię klientowi, jak to wychodzi, proponuję albo pozostać przy tym co jest, albo konsoliduję. Kredyt konsolidacyjny nie jest nowością rynkową. Funkcjonuje na rynku bardzo długo.

Natomiast mówienie że gdyby większość ludzi wiedziała co to jest kredyt konsolidacyjny nie pakowałaby się w pożyczki w para bankach, jest po prostu błędne. Ci którzy pierwsi poszli do parabanków, przeszli całą ścieżkę bankową, począwszy od momentu, kiedy jeszcze nie było rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, ustalającej, że wysokość rat kredytowych nie może przekraczać 50% dochodów. Wiele milionów Polaków właśnie w tamtym momencie już było przekredytowanych i nie mogły więcej w bankach nic wziąć. Wtedy pojawiły się najpierw chwilówki, potem pożyczki wieloratalne.

A swoją drogą, wiedza naszego społeczeństwa wogóle w zakresie tzw. edukacji finansowej jest praktycznie zerowa.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 21:44
Mikołaj Fidziński napisał
Od siebie dodam, że i tak dobrze jeśli ktoś zdaje sobie sprawę z takiej usługi jak kredyt konsolidacyjny. W ciekawym badaniu dla Fundacji Kronenberga („Stan wiedzy finansowej Polaków” raport Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Dom Badawczy Maison, wrzesień 2009) okazało się, że połowa ludzi prawdopodobnie nic nie wie o kredytach konsolidacyjnych (odpowiedź "nie wiem" na prośbę o ustosunkowanie się czy prawdą jest iż kredyty konsolidacyjne udzielane są wyłącznie firmom", a co szósta uważa, że to usługa tylko dla firm.


To było w roku 2009. Od tego czasu świadomość finansowa znacznie wzrosła, choć nadal jest poniżej standardów. Często spotykam się z kredytobiorcami, którzy chcą konsolidować kredyty, dopiero co wzięte. Jeśli już wyjdzie konsolidacja, kredyt jest dużo większy do spłaty, i może okazać się, że nic on nie daje. Dzieje się tak, ponieważ, spłacając kredyt w ratach równych, w pierwszej kolejności bank pobiera odsetki, kapitał schodzi w niewielkim stopniu. Może być też tak, że kiedy mamy kredyty o krótkiej historii spłaty, bank może odmówić konsolidacji, ze względu na skłonność klienta do zadłużania.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Gość

Niezarejestrowani

1.5.2016 16:42
O tym nie wiedziałam.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

1.5.2016 22:55
kredyty konsolidacyjne nie są ani złe ani dobre, decyzja powinna być indywidualna i dla jednego nie będzie się to opłacało a drugiemu uratuje płynność... nie ma uogólnień w finansach
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
max

Niezarejestrowani

16.5.2016 18:48
polecam zapoznać się z ofertą mBanku - https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyt-gotowkowy-konsolidacyjny/kredyt-got-konsolidacyjny/
Bardzo lubię ten bank z jednego powodu, że tutaj wszystko jest jasne i mam wrażenie że jest mało ukrytych opłat.
Jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny to pomocna może okazać się poniższe dane:
Konsolidacyjny kredyt gotówkowy Opłaty i prowizje
Oprocentowanie nominalne w skali roku - od 8,79% do 9,89%
Prowizja za udzielenie kredytu - od 6,99% do 9,99% całkowitej kwoty kredytu
Opłata za udzielenie karencji - 0 zł
Opłata za sporządzenie Aneksu o Umowy o kredyt - 0 zł
Koszty restrukturyzacji umowy - 0 zł
Opłata za realizację dyspozycji kredytobiorcy zmieniającej parametry kredytu lub warunki umowy nie wymagającej sporządzenia aneksu - 0 zł
Ubezpieczenie Spłaty Kredytu - dotyczy przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia w chwili składania wniosku kredytowego
a) Pakiet Standard - 0,096% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu1
b) Pakiet Komfort - 0,144% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu1
c) Pakiet Prestiż - 0,202% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu1
d) Pakiet Premium - 0,2716% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu
Żaden bank nie jest instytucją charytatywną i wiadomo, że chce zarobić. Z kredytami konsolidacyjnymi jest tak, że możemy rozłożyć spłatę naszych zobowiązań na dłuższy okres, a to już bywa bardzo pomocne
Cytuj
victor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 20:19
Mój kolega właśnie w ubiegłym tygodniu zamienił swoje dwa kredyty na konsolidacyjny w Alior Banku. Chwalił się, że oprocentowanie zmniejszyli mu o 30% procent. Fakt, że musiał jakieś dodatkowe opłaty zrobić jak to przy kredycie, ale ratę ma teraz taką, że nie obciąża mu to znacznie budżetu.
Cytuj
Odpowiedź