• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Raty w sklepach z elektroniką

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 9:35
Zakupy ratalne w sklepach z elektroniką 0 proc. kuszą klientów szczególnie w styczniu. Ale czy to faktycznie sklepy proponują te raty? tutaj Korzystali Państwo z takich ofert. Opłaca się?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 9:52
Ja skorzystałem rok temu kiedy kupowałem elektronikę, konkretnie w sklepie euro. Braliśmy wtedy raty o% na sporą kwotę bo jakieś 8 tys. złotych ( lodówka, mikrofala, telewizor , pralka i kilka innych dupereli domowych).
Raty w Sygma Bank. Faktycznie nie były oprocentowane ale trzeba było się trzymać ściśle rat i kwot bo w przypadku jednodniowego nawet opóźnienia i braku spłaty do 6 miesięcy to naliczyliby bardzo wysokie oprocentowanie: ponad 20%.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 10:07
Warto zwrócić uwagę na jeden aspekt rat 0%. Sklep oferując tego typu produkt podpisuje z bankiem umowę, w której zobowiązuje się do odpowiedniego podwyższenia ceny i odprowadzania do banku opłaty. Raty 0% tylko brzmią ładnie, bo gdyby sklep oferował normalną sprzedaż ratalną, to mógłby mieć tańsze produkty.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 10:37
lzalewski napisał
Warto zwrócić uwagę na jeden aspekt rat 0%. Sklep oferując tego typu produkt podpisuje z bankiem umowę, w której zobowiązuje się do odpowiedniego podwyższenia ceny i odprowadzania do banku opłaty. Raty 0% tylko brzmią ładnie, bo gdyby sklep oferował normalną sprzedaż ratalną, to mógłby mieć tańsze produkty.

W sumie racja ! Sama o tym nie pomyślałam wcześniej.
Chociaż z drugiej strony jak ostatnio sobie porównywałam ceny pralek to jeden sklep z ratami o% miał cenę sprzętu niższa niż drugi sklep, który tych rat nie miał.
Na pewno warto jest skorzystać z porównywarek cenowych: skąpca czy ceneo.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 11:04
nikt, niczego za darmo nie daje...skoro kredyt jest "bezpłatny" (warto sprawdzić czy nie ma do niego płatnych ubezpieczeń, kk lub podobnych wynalazków) to ktoś musi za niego zapłacić, zwykle jego koszt jest "topiony" w cenie towaru

sklep sprzeda, bank zarobi (albo na opłatach albo dostanie wynagrodzenie od sklepu) a i tak klient za to wszystko zapłaci ;-)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 12:24
Rozmawiałam ostatnio z kolegą który akurat pracuje w takim sklepie sieciowym z RTV i AGD. I u niego jest coś takiego jak sprzedaż kompletna - czyli muszą sprzedać produkt, ubezpieczenie do tego produktu i jakieś akcesoria dodatkowe - wtedy są najlepiej premiowani. Trochę zeszłam z tematu, ale chciałam powiedzieć, jak to wygląda z ich punktu widzenia.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 12:29
muszą? a jeżeli klient nie chce ani akcesoriów ani ubezpieczenia to co wtedy?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:30
To nie będzie premii - jak wszędzie sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż :D
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 10:13
Tutaj o ratach 0 proc. na Allegro. Dobre rozwiązanie? Korzystali Państwo?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 10:47
Czemu haczyk? raty 0 proc., promocja przez kilka tygodni. Wydaje mi się, że ma zachęcić ludzi do korzystania z tej opcji. Pokazania jakie to proste, a następny kredyt juz wezmą nawet oprocentowany.
Cytuj
Odpowiedź