• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Nadpłata kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 9:30
Spłacamy kredyt hipoteczny. Otrzymaliśmy zastrzyk dodatkowej gotówki. Możeb y nadpłacić kredyt? Chwileczkę! Nie zawsze warto. Dlaczego? Opowiadamy. A Państwo nadpłacają?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:42
Ale sa także oferty kiedy nie ma pobieranych opłat za wcześniejszą spłatę. Trzeba czytać regulaminy.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:48
niestety, ale tekst zawiera błędy + jak zwykle zero konkretów, zabrakło jakiegoś zestawienia odnośnie opłat za wcześniejszą spłatę (dane łatwo zdobyć)

są banki (kilka), w którym nie ma wcale opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, w pozostałych w określonym czasie np. 3 lat można spłacić nie więcej niż X% bez opłat, są też banki, które opłatę naliczają w całym okresie kredytowania

jeżeli ktoś chce szybko nadpłacić kredyt to wtedy warto na ten parametr zwrócić uwagę
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 16:50
Gdy zaciągałam kredyt hipoteczny kilka lat temu, jednym z naszych warunków było to, aby można było go wcześniej spłacić, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Kredyt na 25 lat, spłacamy go już 7, a gdyby zsumować wszystkie raty które wpłaciliśmy, to mamy nadwyżkę na kolejne 2 lata. Po prostu każde wolne środki wpłacamy na poczet kredytu hipotecznego. Chcemy go po prostu spłacić w max 20 lat.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 16:51
Robert wymień kilka banków, w których od początku nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę. Mi osobiście przychodzi do głowy tylko 1.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.1.2015 17:32
lzalewski napisał
Robert wymień kilka banków, w których od początku nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę. Mi osobiście przychodzi do głowy tylko 1.
Chodzi o Raiffaisen Polbank?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 18:14
W Raiffeisen akurat występuje prowizja. Miałem na myśli Pocztowy.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 20:38
miałem na myśli ten sam (inne komercyjne nie przychodzą mi na myśl) + ostatnio widziałem taki zapis w TOiP jednego z BSów, klient tam sobie zrobił kredyt (nie obsługuję), właśnie na tym parametrze zależało mu najbardziej
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 6:14
Mela napisał
Gdy zaciągałam kredyt hipoteczny kilka lat temu, jednym z naszych warunków było to, aby można było go wcześniej spłacić, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Kredyt na 25 lat, spłacamy go już 7, a gdyby zsumować wszystkie raty które wpłaciliśmy, to mamy nadwyżkę na kolejne 2 lata. Po prostu każde wolne środki wpłacamy na poczet kredytu hipotecznego. Chcemy go po prostu spłacić w max 20 lat.

Widocznie masz taką ofertę. Znajomy z tego co mi mówił jak brał kredyt to w regulaminie nie było opcji o wcześniejszej spłacie. Po prostu przez 20 lat będzie brał taki kredyt.
Sam raczej bym się na taki nie zdecydował ale w sumie.... jego sprawa.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 9:30
nie ma opcji, aby kredyt nie mógł zostać spłacony wcześniej, to nie jest jakieś widzimisię banku tylko wynika z przepisów prawa, klient ZAWSZE ma prawo spłacić kredyt wcześniej...tylko czasem (zależy od momentu) jest to opcja płatna, ale NIGDY bank nie może mu tego zabronić
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź