• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta kredytowa a zdolnośc kredytowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.12.2014 10:49
Czy zastanawiając się nad karta kredytową biorą Pastwo pod uwagę, że to jak będziecie państwo ją spłacać wpływa na zdolność kredytową? Wiele osób, żeby wyrobić sobie historie decyduje się na ten produkt. Co Państwo o tym myślą? Więcej tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2014 11:38
Mam nawet znajomych, którzy brali kartę, żeby wyrobić sobie zdolność, bo potem sie okazuje, ze mimo ze ktos był "uczciwy", to nie miła kredytów i nie jest dla banku wiarygodny.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.12.2014 19:35
Moze pomoc, ale moze tez zaszkodzic. W sumie to taki dobry "test" na to czy ktos sobie radzi z takimi zobowiązaniami czy nie
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.12.2014 10:55
Ja pamiętam,że jakiś czas temu myślałam o leasingu. Nie miałam totalnie żadnej zdolności kredytowej. Dochody firmy były ok ale firma istniała niedługo.
Wiecie co sprawiło,że przyznali mi ten leasing?
To, że założyłam sobie kartę kredytową. Przez 2 miesiące regularnie ją spłacałam i dzięki temu moja zdolność kredytowa zwiększyła się.
Zastanówcie się nad tym ;)
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

24.12.2014 14:35
Przez posiadanie karty kredytowej nie zwiększyła się Twoja zdolność, a wręcz przeciwnie - doszło Ci zobowiązanie i zdolność kredytowa była mniejsza. Pojawiła się jedyni historia kredytowa.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

28.12.2014 9:04
lzalewski napisał
Przez posiadanie karty kredytowej nie zwiększyła się Twoja zdolność, a wręcz przeciwnie - doszło Ci zobowiązanie i zdolność kredytowa była mniejsza. Pojawiła się jedyni historia kredytowa.
Ale jesli karta spłacana jest terminowo to bank widzi, ze ktoś jest wiarygodny i chetniej przyzna kredyt, czyż nie?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

28.12.2014 12:53
W przypadku kredytów gotówkowych może mieć to znaczenie. Ma to jednak swoje pozytywne odbicie jedynie w scoringu, a nie zdolności kredytowej. Na zdolność samą w sobie posiadanie kk wpływa negatywnie. Warto podkreślić, że w przypadku kredytów hipotecznych brak historii kredytowej nie stanowi żadnego problemu. Spotkałem się z wieloma przypadkami, gdzie klienci naczytali się artykułów o tym, że historia kredytowa jest niezbędna i zaczęli generować sobie koszty w postaci kart kredytowych, limitów, kredytów ratalnych, aby tylko tą historię sobie wyrobić. Nie ma takiej potrzeby. W zdecydowanej większości banków brak historii nie będzie miał żadnego znaczenia. W 2 lub 3 bankach może wpłynąć na cenę kredytu. Banki te jednak z reguły nie mają i tak ciekawej oferty.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.12.2014 10:14
lzalewski napisał
W przypadku kredytów gotówkowych może mieć to znaczenie. Ma to jednak swoje pozytywne odbicie jedynie w scoringu, a nie zdolności kredytowej. Na zdolność samą w sobie posiadanie kk wpływa negatywnie. Warto podkreślić, że w przypadku kredytów hipotecznych brak historii kredytowej nie stanowi żadnego problemu. Spotkałem się z wieloma przypadkami, gdzie klienci naczytali się artykułów o tym, że historia kredytowa jest niezbędna i zaczęli generować sobie koszty w postaci kart kredytowych, limitów, kredytów ratalnych, aby tylko tą historię sobie wyrobić. Nie ma takiej potrzeby. W zdecydowanej większości banków brak historii nie będzie miał żadnego znaczenia. W 2 lub 3 bankach może wpłynąć na cenę kredytu. Banki te jednak z reguły nie mają i tak ciekawej oferty.
Znaczy, ze to bzdura z tym wyrabianiem sobie zdolności i lepiej miec czysta karte?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 12:57
W przypadku kredytów hipotecznych tak. Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, to tak biegły nie jestem, ale wydaje mi się, że brak historii również nie powinien być nie do przeskoczenia. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem korzystania z produktów kredytowych tylko i wyłącznie w celu tworzenia sobie historii. Jest to przede wszystkim generowanie kosztów.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.12.2014 13:14
To fakt, wszędzie piszą - bierz karte to podbudujesz zdolność. A tu sie okazuje, ze to nie prawda. Ręce opadają od tych pseudo specjalistów.
Cytuj
Odpowiedź