• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta kredytowa a zdolnośc kredytowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 14:42
Na naszą zdolność kredytowa wpływa wiele czynników: wysokość dochodów i posiadany majątek własny,formy zatrudnienia lub rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, długość okresu zatrudnienia lub istnienia firmy na rynku, wielkość rodziny, a także posiadane zobowiązania kredytowe, którymi są również posiadane karty kredytowe. Każdy posiadany kredyt, w tym także i karty będa doliczane do obciążeń finansowych.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 16:39
Gość napisał
To fakt, wszędzie piszą - bierz karte to podbudujesz zdolność. A tu sie okazuje, ze to nie prawda. Ręce opadają od tych pseudo specjalistów.

Raczej nigdzie nie spotkałem się ze stwierdzeniem specjalisty, aby karta kredytowa mogła podnieść zdolność kredytową. Wpływa jedynie na historię kredytową, której budowanie jest dość często przeceniane.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

30.12.2014 22:11
lzalewski napisał
Gość napisał
To fakt, wszędzie piszą - bierz karte to podbudujesz zdolność. A tu sie okazuje, ze to nie prawda. Ręce opadają od tych pseudo specjalistów.

Raczej nigdzie nie spotkałem się ze stwierdzeniem specjalisty, aby karta kredytowa mogła podnieść zdolność kredytową. Wpływa jedynie na historię kredytową, której budowanie jest dość często przeceniane.
Ale chyba historia ma wpływ na zdolność?:D
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

31.12.2014 0:05
Nie, nie ma wpływu. Przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków. W przypadku niektórych produktów kredytowych i banków może mieć jedynie wpływ na przyznanie kredytu lub jego cenę. Ma to jednak miejsce raczej przy kredytach gotówkowych. W przypadku hipotecznych - jak wspomniałem wcześniej - historia kredytowa ma wpływ na cenę kredytu w 2-3 bankach. W pozostałych problemu nie ma żadnego. Dlatego też uważam, że generowanie kosztów tylko po to, aby mieć historię jest zbędne.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 31.12.2014 7:09
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.12.2014 9:17
Ja tez czytałam "bierzcie kartę, róbcie historie", dziękujemy w takim razie za informacje. Albo też czytałam kiedyś, że warto wziąć coś na raty, bo wtedy się wyrabia zdolność.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 8:54
Karty kredytowe bywają pułapką. Często możemy wydać więcej niż powinniśmy. Powstaje więc pytanie: jak nie stracić kontroli nad zadłużeniem? Podpowiadamy.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 9:35
Tutaj odpowiadamy również wprost - dlaczego warto regularnie spłacać kartę.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 18:53
KK wpływa negatywnie na zdolność kredytową. To w końcu zobowiązanie finansowe. Banki biorą pod uwagę 3-5% limitu karty czyli jak ktoś ma KK z limitem 1000 zł to dla banku będzie to tak jak gdyby miał kredyt z ratą 30-50 zł. To tak w dużym skrócie.

Biorąc KK ludzie chcą sobie wyrobić historię w BIK. Niektóre banki biorą historię z BIK do scoringu.

Pamiętać tylko należy, że aby zobowiązanie zostało "zaliczone" musi istnieć od min. 6 m-cy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź