• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Na prawdę polskie banki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

5.1.2015 12:18
Nie ma się co dziwić takiej sytuacji. My jesteśmy cały czas krajem rozwijającym się i trudno naszym rodzimym firmom/bankom konkurować z silniejszą konkurencją z Zachodu, czyli z krajów, które szybki rozwój rozpoczęły zaraz po II wojnie światowej i nie miały tłamszonej gospodarki przez ponad 40 lat.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.1.2015 14:37
Zaznaczmy jednak, że trudno przewidzieć jak sytuacja się będzie kształtowała. Stale mamy do czynienia z konsolidacjami banków, najbliższa ALior odkopujący Meritum Bank, a nie tak dawno PKO BP odkupił Nordea Bank.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

5.1.2015 16:19
Ja szczerze mówiąc nie widzę w takiej sytuacji problemu. Mamy wolny rynek, kapitalizm, otwarte granice. Jeżeli portugalski bank jest w stanie zaproponować mi lepsze warunki niż polski to założę tam konto. Będę miał więcej pieniędzy i to będzie mój wkład w rozwój polskiej gospodarki :).
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.1.2015 11:09
Zabrakło mi jeszcze w tym zestawieniu banków spółdzielczych funkcjonujących głównie na prowincji. No i niemal 100% kapitałem dysponują również Skoki - np Skok Stefczyka (chociaż posiada wiele cech banku - np depozyty są chronione bankowym funduszem gwarancyjnym).
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.1.2015 16:08
Irek napisał
Zabrakło mi jeszcze w tym zestawieniu banków spółdzielczych funkcjonujących głównie na prowincji. No i niemal 100% kapitałem dysponują również Skoki - np Skok Stefczyka (chociaż posiada wiele cech banku - np depozyty są chronione bankowym funduszem gwarancyjnym).
Tak jak napisałeś, nie są to banki, ale kasy oszczednościowe. Blisko, ale jednak nie to samo.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.1.2015 16:41
Patrząc na bałagan w nich panujący i kreatywną księgowość, to jednak daleko im do banków. Po przejęciu przez KNF nadzoru nad kasami może się tam zapewne wreszcie się tam sporo zmieni.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź