• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie warunki spełnić aby otrzymać dofinansowanie MdM

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 9:50
zuza napisał
Też uważam, że pary bez ślubu powinny mieć szansę wzięcia udziału w tym programie. Niestety z tego co wiem nie mogą. Program jest dla małżeństw i singli zgadza się? Jaka jest dolna granica wieku by móc starać się o dofinansowanie? Czy ktoś z bliskich może podżyrować kredyt?
Banki pozwalają na przystąpienie do kredytu hipotecznego ze współmałżonkiem, partnerem, rodzicem, ale też z osobami niespokrewnionymi. Zdarza się, że do kredytu hipotecznego mogą przystąpić maksymalnie 4 osoby. Mogą to być małżonkowie, dzieci, rodzice, rodzeństwo, właściciele nieruchomości, osoby prowadzące wspólne gospodarstwo domowe. Wynika z tego jasno, że właściciele czy osoby prowadzące gospodarstwo domowe niekoniecznie muszą być rodziną.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 17:55
To znaczy, że z MdM może skorzystać para bez ślubu? Byłam ostatnio na oficjalnej stronie tego programu i widziałam tam tylko oferty dla singli, rodziny i rodziny z dziećmi. Szczerze mówiąc już się trochę pogubiłam:)
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:10
Ale to chyba chodzi o zwykły kredyt hipoteczny a nie ten z dofinansowaniem z programu Mieszkanie dla Młodych. Bo tam przecież pary bez formalnego związku nie moga strać sie o to dofinansowanie,stratować moga jedynie z pozycji singla albo musieli by wziąć ślub
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:26
mamamrowek napisał
To znaczy, że z MdM może skorzystać para bez ślubu? Byłam ostatnio na oficjalnej stronie tego programu i widziałam tam tylko oferty dla singli, rodziny i rodziny z dziećmi. Szczerze mówiąc już się trochę pogubiłam:)
Pary nie pozostające w związku małżeńskim nie mogą przystąpić do programu MdM.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 14:36
Szkoda. Nie każdy teraz decyduje się na ślub i fajnie by było gdyby takie pary miały szansę. A jakie duże może być mieszkanie w MdM? Mieszkania wybiera się z jakiejś listy? My mamy upatrzone mieszkanie od dewelopera w naszym mieście ale nie wiem czy będzie spełniało warunki programu.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 14:40
abzibzi napisał
Szkoda. Nie każdy teraz decyduje się na ślub i fajnie by było gdyby takie pary miały szansę. A jakie duże może być mieszkanie w MdM? Mieszkania wybiera się z jakiejś listy? My mamy upatrzone mieszkanie od dewelopera w naszym mieście ale nie wiem czy będzie spełniało warunki programu.
Mieszkanie musi pochodzić z rynku pierwotnego.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Skoot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 18:39
o kurcze czyli nie możemy kupić mieszkania które sprzedaje ktoś? Szkoda, naprawdę. A jak to jest z domami? bo na nie też można uzyskać dofinansowanie. Można wziąć pieniądze żeby wybudować dom czy trzeba kupić już taki wybudowany ktory będzie spełniał określone warunki ?
Cytuj
Kryjna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:05
Szkoda że są tak określone warunki ,mój znajomy właśnie ma zamiar sprzedać fajne mieszkanko .Niestety widzę że nic z tego nie wyjdzie ,bo stoi przed nami wybór mieszkanie które będzie wskazane lub nici z dofinansowania.A wybór domu też jest przez bank określony ,mają jakieś domy do wyboru , chodzi konkretnie o ilość pokoi czy zależy to od osób w rodzinie ?
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:33
Dom może mieć maksymalnie 100m2 więc dla rodziny większej niż 2+2 raczej się nie nadaje... My też na początku myśleliśmy, że można kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Mieliśmy nawet jedno upatrzone. Niestety nie udało się. Ale znaleźliśmy inne od dewelopera. Cena trochę straszna, ale cóż zrobić...
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:30
Moim zdaniem nie powinni tego robić w ten sposób. Przecież niektórzy nie oczekują tego zeby kupić nowe mieszkanie. Czasami trafią sie tak że ktoś po kosztach sprzedaje swoje stare mieszkanie bo wyjeżdża i to jest świetna okazja a te ich dziwne postanowienia blokują nas przed takimi okazjami.
Cytuj
Odpowiedź