• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie szanse na kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:23
Co mogę zrobić w sytuacji jeśli pozostaję w związku nieformalnym i nie mogę wystąpić o kredyt z moją partnerką, a jednocześnie nie mam wystarczającej zdolności kredytowej?Czy mam jakieś szanse na uzyskanie ,czy razem ze mną do kredytu może przystąpić rodzeństwo .Jakie dokumenty wtenczas będzie wymagał bank .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 9:36
Wyjściem w Pana sytuacji może być poproszenie o poręczenie np. członka rodziny o pomoc .
W takiej sytuacji poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał. Znalezienie poręczyciela może jednak nie być łatwe, ponieważ poręczając czyjeś zobowiązanie, jesteśmy odpowiedzialni za jego spłatę dokładnie w takim samym stopniu, jak główny kredytobiorca. Jeżeli chodzi o oferty, to można takowe znaleźć praktycznie w każdym banku.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
natan1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 18:29
To mam rozumieć że jeżeli nie mam zdolności kredytowej to mogę przyłączyć inna osobę ,oczywiście za jego zgodą .Ale czy w takim przypadku bank będzie sprawdzał zdolność kredytową poręczyciela. Oraz cz ta osoba musi być z rodziny czy może być ktoś obcy ?
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:21
Wydaje mi sie ze może być to ktoś obcy ale jeśli bierzesz kredyt z poręczycielem to jego zdolność kredytowa też będą sprawdzać. Bo po co komuś poręczyciel który w razie czego nie będzie w stanie spłacić należności. Żaden bank by na to nie poszedł niestety.
Cytuj
Morfee

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:52
To kto jest poręczycielem raczej jest bez różnicy dla banku. Oni raczej patrzą na to czy osoba która wybrałeś na poręczyciela jest wypłacalna. Bo w razie sytuacji w ktorej Ty przestajesz spłacać chyba wszystko przechodzi na poręczyciela i on bedzie musiał spłacać to za Ciebie tak? na takiej to jest zasadzie?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:21
Morfee napisał
To kto jest poręczycielem raczej jest bez różnicy dla banku. Oni raczej patrzą na to czy osoba która wybrałeś na poręczyciela jest wypłacalna. Bo w razie sytuacji w ktorej Ty przestajesz spłacać chyba wszystko przechodzi na poręczyciela i on bedzie musiał spłacać to za Ciebie tak? na takiej to jest zasadzie?
To prawda, jeśli dłużnik nie będzie spłacał kredytu, obowiązek ten przechodzi na poręczyciela.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mycha566

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:24
To lepiej nie podpisywać komuś kredytu bo można nieźle się w robić .Wtedy znajomości się skończą ,rodzina skłóci a tobie dług zostanie .Moja znajoma miała taka sytuacje poręczyła kredyt który później sama spłacała a ta osoba która ją w to wrobiła miała to gdzieś i żyła sobie spokojnie ciągle mówiąc że nie ma żadnych dochodów i nie jest w stanie spłać .
Cytuj
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:18
A no właśnie tu jest sytuacja czy warto komuś zaufać i podżyrować taki kredyt. Nie mało jest sytuacji w których ktoś komuś pomoże a później musi spłacać. Tylko jakie sumienie musza mieć osoby ktore potrafia tak oszukać ludzi. Ja nie wyobrażam sobie żeby tak postąpić.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:46
Ja znam sytuację gdzie ojciec podżyrował synowi kredyt. Syn zabrał pieniądze i się ulotnił z domu a ojciec do dzisiaj płaci raty. Jestem zdania, że nie warto nikomu ufać w kwestii pieniędzy. Lepiej liczyć na samego siebie. Poręczyciel może w ogóle w jakiś sposób odzyskać pieniądze, które spłacał?
Cytuj
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 19:01
Wydaje mi sie ze taka osoba , która pomogła komuś podżyrować kredyt i niestety została wykiwana tak ze musiała za kogoś spłacać kredyt to wtedy tylko już siłą może odzyskać swoje pieniądze od osoby dla której podżyrowała kredyt. Chyba innego wyjścia nie ma.Ale to tez trzeba nie mieć sumienia żeby tak wykołować innych.
Cytuj
Odpowiedź