• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy po rozwodzie mam szanse skorzystania z programu MdM

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:27
Z tego co się orientuje to wystarcz faktury i bez problemu odliczycie sobie VAT, przynajmniej tak było do tej pory ale nie wydaje mi się żeby coś w tej kwestii się zmieniło. Fajnie że chociaż tyle mogą dla siebie zrobić osoby budujace dom bez kredytu.
Cytuj
dorotkaa1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 16:03
Ale nie zgodzę się są pewne ograniczenie nie wszystko można odliczyć ,materiały cegła ,styropian ,płytki,panele,okna drzwi ,grzejniki ,piec CO to można odliczy ale już nie odliczymy gwoździ ,wkrętów śrub oraz kleju .Więc lepiej dobrze się zorjętować bo są ograniczenia .
Cytuj
Belea

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:55
To ja nie miałam zielonego pojęcia że można odliczyć cokolwiek. A orientujecie sie czy jeśli remontujemy dom a nie go budujemy to też możemy sobie coś odliczyć. Chodzi mi np o farby, pędzie, ewentualnie gips czy inne przyrządy. Może taki remont też częściowo by sie zwrócił.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 10:18
Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przyznaje prawo do ubiegania się o zwrot części podatku VAT. Osoba chcąca otrzymać zwrot części podatku VAT musi przedstawić fakturę, jako dowód zakupu materiałów budowlanych. Na jej podstawie obliczona zostanie kwota zwrotu zapraszam: http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl/aktualnosci/210-zwrot-podatku-vat-w-ramach-mdm
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:08
Ilona Maciejuk napisał
Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przyznaje prawo do ubiegania się o zwrot części podatku VAT. Osoba chcąca otrzymać zwrot części podatku VAT musi przedstawić fakturę, jako dowód zakupu materiałów budowlanych. Na jej podstawie obliczona zostanie kwota zwrotu zapraszam: http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl/aktualnosci/210-zwrot-podatku-vat-w-ramach-mdm


A co z budynkiem, który już stoi, zmieniliśmy sposób użytkowania i tylko zmieniamy poszycie dachu, wstawiamy okna i robimy remont? Dodam, że mamy mniej niż 100m tylko nie wiem czy z czymś takich się załapiemy?
To nasza pierwsza nieruchomość i jesteśmy małżeństwem choć działka należy tylko do mnie.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 15:25
MDM dotyczy wyłącznie rynku pierwotnego, a więc w tej sytuacji nie można skorzystać z dopłat.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź